Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vannak jó tejtermékek és...

Vannak jó tejtermékek és vannak rossz (a testnek kevésbé hasznos, ártalmas) tejtermékek? Te ha fogyasztasz mit eszel, ha nem miért nem?

Figyelt kérdés

2022. okt. 6. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Nincs olyan objektív definíció, hogy jó meg rossz.


aki laktózérzékeny, vagy tejfehérjeérzékeny, annak nyilván rossz a tejtermék. Aki meg egészséges, annak jó.


De majd jönnek az áltudományos tejellenesek, meg vegán utcai harcosok... :-D

2022. okt. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én pont egyénileg vagyok kíváncsi ahogy írtam.
2022. okt. 6. 19:54
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én minden tejterméket szeretek. Különösen a finom sajtokat. Főleg az osztrák-svájci-francia különlegességeket. :)


Egyedül magában a tejet nem szeretem. De tejeskávéban, kakóban, teában igen.

2022. okt. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg kutatás született az elmúlt években, amik bizonyították, hogy a tejek/tejtermékek rendszeres és nagymértékű fogyasztása egyenes arányosságot mutat a különböző hormonális és onkológiai megbetegedések kialakulása között. Ettől függetlenül a modern ember táplálkozásával annyi probléma van (hála az ultrafeldolgozott ipari szemétkajáknak, a hozzáadott cukroknak, a transz-zsíroknak, az adalékanyagoknak, a mesterséges aromáknak, stb.), hogy nem valószínű, hogy pont a tejtermékek moderált fogyasztása fog problémát okozni nálad.

A dietetika egyébként tényleg nem ismeri ezeket a konkrét kijelentéseket, hogy "ez jó, az rossz, ez hízlal, az fogyaszt, ez egészséges, az egészségtelen". Tudom, hogy a Házipatika szerint így működik a biológia, de a valóság sajnos máshogy gondolja.

2022. okt. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretNÉM a tejet, de hasmenést okoz, úgyhogy abból a laktózmentes jöhet szóba.


Tejtermékeknél amiből tudok, szintén lm, a sajtokkal viszont szerencsére nincs problémám.

2022. okt. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!