Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Maga a laktózmentes tej...

Maga a laktózmentes tej mennyire jó fehérjeforrás ha nem vagyok hízásra hajlamos?

Figyelt kérdés

Tudomásom szerint 30-36 gramm fehérje van egy literben és ha a laktózt kiütöm akkor meg sem hajtja a beleimet. (tapasztalat) Ittam már rengeteget belőle. Hízásra nem vagyok hajlamos így a benne levő zsír nem okoz számomra problémát, mégis érdekelne, hogy ezzel mit érek el. Van értelme? Jó fehérjeforrás? Mellette folyadékot is pótolok és elvileg viszonylag olcsó is nem? Ha a fehérje "kilóját" nézem kb 10 ezerre jön ki 30 liter tej ami a whey porokkal egy árban van.

Benéztem valamit, vagy tényleg van benne ennyi és jó is?


2022. okt. 14. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
10-ből 7 ember emésztése rohadtul nem bírja a rendszeres tejfogyasztást, pláne nem emelt mértékben, ráadásul ma már az orvostudomány számára elég jól kirajzolódott, hogy a nagyfokú tejfogyasztás számos egészségügyi kockázatot jelenthet (pl. endokrin vagy onkológiai megbetegedések, stb). A tej alapvetően egy nagyipari szemét, ezt azért tudd. Ettől függetlenül én is szeretem a tejet, én is egészen gyakran fogyasztok tejtermékeket, úgyhogy ha szereted és bírod, akkor te is fogyassz nyugodtan, tekintsd őket fehérjeforrásként is, ha gondolod. Valószínűleg nem a tejen fog múlni se az egészséged, se a bicepszed.
2022. okt. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de a wheyt is tejből vonják ki, nem? akkor nem ugyanott tartunk?
2022. okt. 14. 21:44
 3/4 anonim ***** válasza:
71%
Olyan szempontból de, hogy a tejsavó aztán tényleg egy ipari hulladék. Amíg nem jött divatba a testépítés, és a tápkiegészítő cégek nem vásárolták fel a savót, addig a tejipari gyárak a kukába dobták azt. Milyen jó, hogy most már nem kell a folyóba önteni, vagy konténerben gyűjteni, mert a gyúrósok megisszák (én nem, de a legtöbben igen).
2022. okt. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A tej abból a szempontból nem jó fehérjeforrás, hogy a felszívódása nem optimális, az iso whey porok viszont vízzel keverve amellett hogy jó a felszívódásuk, az az előnyük is megvan, hogy nem kell magadba döntened literszámra valami ócska minőségű tejet, amiben ráadásul zsír és szénhidrát is van.
2022. okt. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!