Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészségesebb lenne, ha chips...

Egészségesebb lenne, ha chips helyett ropit ennék nassolnivalónak?

Figyelt kérdés
2022. okt. 15. 19:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem, a só miatt lehet károsabb lenne.
2022. okt. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Répát nassolj, az lenne egészségesebb...
2022. okt. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
36%

Egészségesebb lenne, ha csoki helyett péksütit nassolnál? Egészségesebb lenne, ha pizza helyett hamburgert nassolnál? Egészségesebb lenne, ha alma helyett körtét nassolnál? Egészségesebb lenne, ha mandula helyett mogyorót nassolnál?

Ezeknek a kérdéseknek értelmük nincs, ezért választ sem lehet rájuk adni. Mielőtt egy kérdést kiírtok, előtte egy minimális dietetikai fogalmatok legyen már! Vagy legalább tanuljatok meg normálisan kérdést feltenni.

2022. okt. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem mert nem jobb opció a ropi: fehérlisztből van, sóból, kisütve olajban. Nem jobb mint a chips.
2022. okt. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Akkor most finoman arra céloztok, hogy maradjon a chips? Vagy alternativának mit javasoltok? De olyant, ami ropog, és hasonlít ezekre.


Diabetikus meg nem vagyok.

2022. okt. 15. 22:29
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

Diabetikus 😂

Mit jelent az olvasatodban az, hogy "egészséges"? Csak mert ez a fogalom dietetikailag tényleg nem jelent semmit. És ha jelent is, szerinted a mesterséges adalékanyagokból álló ultrafeldolgozott chipsnél mennyivel egészségesebb egy szarrá égetett fehér lisztből készült sókupac, mint a ropi? Ez tényleg olyan, mintha azt kérdeznéd, melyik az egészségesebb, a virsli vagy a kolbász?

2022. okt. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nagyszerű. Sokadszorra is megtudtam, hogy mi a sz@r.


Akkor most alternatívák, hogy mi a jó?

De nem ilyen szárított gyümölcspor meg nem tudom.

2022. okt. 16. 08:39
 8/14 anonim ***** válasza:
51%
Koleszterin szempontjából egyik ilyen snack se jó. Mindenben vannak szaturált zsírok, de ha már választani kellene, akkor majszolj inkább pl mogyorót, kesudiót, diót. Ezek alapjáratok sósak, szóval próbáld előszőr a sótlant vásásrolni. Ha nem ízlik akkor próbáld a sós változatot.
2022. okt. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%

Amíg nem minden nap 4 zacskót eszel meg, teljesen mindegy.


Heti 2-3x én is elcsábulok, hát aztán? Egyébként rengeteg zöldséget, húst, halat eszem, nem abba a 2-3 zacsi csipszbe halok bele - ha meg igen, akkor meg is érdemlem :D

2022. okt. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
De mi lenne, hogyha magadnak csinlánád? Tudom, rhadt pepecs munka, de ott te döntöd el, mennyi olajban sütöd ki, mennyi sót eszel rá...
2022. okt. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!