Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Minden reggel tojást eszek,...

Minden reggel tojást eszek, fájhat ettől a pocim? (18L)

Figyelt kérdés
Suli előtt minden reggel 6-fél 7 körül tojást eszem otthon, általában hármat-négyet. Szeretem nagyon és mivel van hogy suli előtt még edzeni is elmegyek, kell a fehérje. Mostanában viszont azt vettem észre, hogy többször is elkezdett fájni a pocim suliban és felpuffadtam, ami kellemetlen.

2022. okt. 21. 18:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Magában eszed? Akkor fájhat.

Egyél mellé minimum zöldsegeket. És legjobb ha kenyeret is.


Viszont hosszútávon nagyon egészségtelen ennyi tojást enni, heti 3 db az ajánlott a magas koleszterintartalom miatt

2022. okt. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Poci? Mint a babáknak? :D


Vegyél Cholagol cseppeket, ami epehajtó és recept nélkül kapható a patikában, vagy Dipankrint, akkor nem fog fájni a pocid és nem fogsz puffadni.


Az 1-nek viszont igaza van, ilyen ipari méretű tojásfogyasztás nem egészséges.

2022. okt. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Az rengeteg tojás, ahogy az 1#es írja, full egészségtelen. Mielőtt ilyen drasztikus étrendre vállalkozol, akkor olvass utána előbb. Nem szabad ennyire egyoldalúan étkezni és figyelni kell a mértékre. Ha több fehérjére van szükséged, akkor igyál fehérjeport/turmixot. De azoknak is olvass utána, válogasd meg, hogy mit eszel/iszol.
2022. okt. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Fehérjedús reggeli lehet a babkrémes kenyér vagy a humuszos.

Vagy sajtkrémes sonkás

Vagy sajtos gombás melegszendvics

Atb stb stb

Rengeteg tojasmentes fehérjedús étel van.



Igen, ettől fáj a hasad.

2022. okt. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#1


Eszem hozzá mindig kenyeret vagy kiflit, illetve zöldségeket is (paradicsom, paprika, hosszú uborka).


Köszi az eddigi tippeket! ❤️


Nagyjából egy éve étkezem így egyébként, de a pocifájások és a puffadás csak mostanság jelentkeznek.

2022. okt. 21. 18:57
 6/12 anonim ***** válasza:
14%
Ha nyeles, akkor tutira!
2022. okt. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
Nem fajhat tole semmid. Es lehetoleg normalisan fejezd ki magad, mert nem mindegy, mid faj. A gyomrod faj? Vagy a vekonybeled? A vastagbeled? Miert olyan nehez ezeket leirni?
2022. okt. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
Mert még csak (1)8 éves és azt se tudja miről beszélsz!
2022. okt. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#7


Nem értem miért kell kukacoskodnod, szerintem érthetően leírtam hogy nem a lábam vagy a fejem fáj. Nem vagyok biológus vagy orvos bocsánat.

2022. okt. 21. 20:09
 10/12 anonim ***** válasza:
93%

A "poci" azért lásd be, egy "kicsit" infantilis.

Egyébként én egy külföldi úton egy hét után jártam így. A szállóban minden reggel keménytojást kaptunk, (menü volt, nem svédasztal). Egy hét után éreztem én is, hogy ez sok. Pedig az egy hét rövidebb idő, mint az egy év.

2022. okt. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!