Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kreatint és protein port...

Kreatint és protein port szabad szedni 16évesen? Ha igen akkor milyen mértékben?

Figyelt kérdés
Sziasztok 1 hónapja kezdtem el edzeni és sokan mondják, hogy igyak protein port meg creatint. 53kg vagyok és 172 cm magas. Még azért skinny vagyok. Mennyire egészséges innom ezeket? Hány dl vízbe kell keverni ezt? [link] ebbe van creatin is meg ugye protein por és erre gondoltam ez megfelelő vagy melyiket ajánljátok? Edzés közbe kell inni? Fél litert vagy mennyit szoktatok bekeverni edzésre? Tejjel jobb vagy vízzel? Melyik ízt szeretitek jobban vanília vagy csoki vagy eper-banán? Köszi előre a válaszokat!!

2022. nov. 23. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"1 hónapja kezdtem el edzeni és sokan mondják, hogy igyak protein port meg creatint."

Kik mondják? Haverok? Osztálytársak? Gyúrós apukák a konditeremben? Egy hónap edzegetés után a súlyzót nem tudod helyesen megfogni, a sporttáplálkozásról pedig még csak nem is hallottál, úgyhogy esetedben a kreatin teljesen felesleges. 53 kiló vagy, haver. Te még három darab fekvőtámasztól is izmosodsz. Milyen kreatin kell neked? Amíg ilyen kérdéseket teszel fel, addig nehogy elköltsd felesleges a szüleid pénzét tápkiegészítőkre. Először tanuld meg a progresszív erőedzés és a diétázás alapjait, aztán ha már van egy minimális tudásod a testépítésről, akkor gondolkozz el tápkiegészítőkön. A háznak se a tetejét építik fel először.

2022. nov. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szabad inni csak szerintem felesleges. A legtöbbnek határeset undorító íze van, nekem pedig az alapanyagcserém elég magas ezért hétköznapi szilárd ételekből több mint elég fehérjéhez jut a szerveztem mert úgyis ennem kell már csak a kalória bevitel miatt. Kreatin neked pedig tényleg teljesen felesleges, de imádom hogy mindenki össze-vissza iszogatja amúgy, olyanok is akik csak véletlenszerűen, edzésterv nélkül edzegetnek évek óta ugyanakkora súlyokkal.
2022. nov. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ilyen magassággal és ilyen súllyal neked minden tápanyagból hiányod lesz. Hiába vennéd meg 10-20 ezerért a fehérjét, elégetnéd egy jó részét a mozgás során. Először kezdj el enni rendesen, nagyobb adagokat, lehet már azzal fedeznél minden fehérje szükségletet.
2022. nov. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!