Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Biztos érdemes betegségek...

Biztos érdemes betegségek esetén diétát tartani?

Figyelt kérdés
Emelkedett éhomi vércukor miatt nekem inzulinrezisztens, cukorbeteg diétát kellene tartanom próbáltam is tartani, de nagyon nehéz körülményes, le kell mondani finom élelmiszerekről, számolgatni kéne nekem ez baromi körülményes, szenvedés volt egy év után is. Úgy gondolom a sorsunkat nem tudjuk elkerülni, nem egy olyan ismerősöm van aki tartott egy diétát betegsége miatt de jött egy másik betegség és meghalt Az életben bármi lehet. Itt szenvedek megvonom magam a jótól és holnap autóbaleset miatt tolószékbe kényszerülök vagy rákos leszek. Az az érzésem hogy nem éri meg nagyon megtartóztatni magad és szenvedni egy diéta miatt, mert az élet bármit hozhat, ha már élünk éljünk, persze ahogy tudod ahogy kényelmes úgy tartsd a diétát és tartom is, de nagyon megtartóztatni lehet nem érdemes...
2022. nov. 27. 16:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Ha diagnosztizált cukorbetegséged van, akkor mindenképp érdemes tartani a diétát, igen. Felnőtt ember vagy, ezt tényleg magyarázni kell? Persze lehet úgy is élni, hogy minek diétázni, minek számolgatni, minek lemondani finom ételekről, amikor lehet, hogy holnap elvisz a rák. Igen, csak ha most a cukobetegséged miatt nem tartod a szakorvos által előírt diétát, akkor pár év múlva ott szenvedni az ágyon érszűkülettel, amputált végtaggal, veseelégtelenséggel és neuropátiával, csak a rák nem lesz, hogy elvigyen.
2022. nov. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Hát csak nehogy aztán késő legyen, mikor inzulinos cukorbetegen, veseelégtelenül, megvakulva, amputált lábbal mankózva rájössz, hogy mégse ütött el az autó.
2022. nov. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Valahogy úgy érzem hogy az élet teljesen kiszámíthatatlan, bármit hozhat valamiben úgyis meg kell halni. Amúgy a kettes típusú cukorbetegség esetén ritkább az amputáció veseelégtelenség és vakság és társai, inkább az egyes típusra jellemző. Nagyon utánajártam a kérdéskörnek egész családom cukorbeteg úgy tartották a diétát ahogy én, általában infarktus végzett velük vagy valamilyen szívbetegség vagy demencia környezetemben senkinek nem kellett amputálni a lábát, nem kellett dialízisre járniuk talán genetikai véd minket...
2022. nov. 27. 16:34
 4/12 anonim ***** válasza:

"Itt szenvedek megvonom magam a jótól"


Ez hiszti

2022. nov. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha te ezt már eldöntötted, kedves kérdező, akkor hajrá! Mindenkinek joga van a saját élete fölött dönteni. Én nem úgy gondolkodom, mint te, de ha neked ezt a hozzáállásod, akkor sok sikert!
2022. nov. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt csinálsz, amit akarsz. Ehhez mért kellett kérdést feltenni? Hogy mások mondják azt, amit te már eldöntöttél, mert valójában te magad se hiszed el? Hát ezzel nem szolgálhatunk.
2022. nov. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2022. nov. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Felnőttkori diab esetén sokkal gyakoribb a szövődmény.
2022. nov. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
6, ez egy idegroncs, 2 napja keresi itt az elismerést, hogy cukorbetegként neki nem kell tartania a diétát. És skizó is, mert az első kérdést úgy tette fel mintha a barátnőjéről lenne szó... Felnőtt ember, itt tart. Személyiségzavaros.
2022. nov. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tarts diétát. Persze, legalább 3-t, mert 1-gyel nem laksz jól.
2022. nov. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!