Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiás a menyasszonyom?

Anorexiás a menyasszonyom?

Figyelt kérdés
Napi 1 kekszet tudok csak beleerőltetni, azt is erőszakkal kb. Most egészséges súlyú, de rohamosan elkezdett fogyni megint, sajnos pár éve kényszeretetni kellett csövön mert 38kg volt 170 centisen. Utána elkezdett enni, de pár hónapja megint előjött ez a hülyesége és rengeteget sírok miatta. Sajnos már nagykorú lett azóta szóval az anyja nem dughatja kórházba újra hogy ledugjanak egy csövet a torkán, a kényszerítés nem opció már sajnos, de a könyörgés se hat. Mit tudnék tenni? Folyamatosan szédül, ájuldozik hónapok óta, de tagadja hogy emiatt lenne!

2022. dec. 28. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Elég szomorú ez, és a médiának hála milyen sokan vannak ebben a helyzetben. Többek között én is, évekig. Saját magam vettem rá a gyógyúlásra. Sajnos ez másképp nem igazán megy. Rengetegen vannak ebben a helyzetben és a világért sem isnerik be. Jönnek a hülyeséggel, egészséggel, kondizásokkal, pedig ha tudnák, hogy egyáltalán nem erről szól az élet. Én azóta normálisan eszek, semmiféle bűntudatom nincs, befejeztem az edzéseket is, és elbúcsúztam a mérlegtől. Nagyon remélem, vele is hasonló fog történni.
2022. dec. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Igen. Relapse.


KEressetek neki egy jó pszichológust, mert valamit kompenzál vele.


Én 35 kilóig mentem le, és ott csak azért kezdtem enni - magamtól! -, mert féltem, hogy meghalok, és élni akartam.

Azóta egészséges vagyok, normális súlyú, normálisan eszem, és csak azért mérem magam havi 2-3x mert ételérzékenységem van, és diétahibánál sajnos fogyok :(

2022. dec. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
24%

de pár hónapja megint előjött ez a hülyesége - ezt azért remélem nem mondod neki, hanem mondjuk segíteni próbálsz!


Nem bőgni, mert idiótázni - egyébként akár a te viselkedésed is okozhatja a visszaesést - legalábbis amilyen érzéketlen tuskóként beszélsz erről, simán.

2022. dec. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem egy hülyeség, ez egy komoly mentális betegség. 16 éves vagyok, már gyógyult, de sajnos túl fiatalon kellett ezt nekem is átélnem. A 2021 nyarának nagyrészét korházban töltöttem élet-halál közt 35kg-os közel 170cm-es lányként. Nem jó dolog ez és rettenetesen nehéz. Csak akkor fog meggyógyulni ha tényleg akarja. De te támogasd mindenben, ne erőltesd, ha sír vigasztald meg. Egy pszichológus sokat segíthet akkor is ha nagyon ellenkezik ellene. Vagy jó egy olyannal beszélni erről aki már gyógyult. Kitartást nektek.
2022. dec. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
57%
Ajánlom, hogy vidd el vérvételre minimum. És ha annak megvan az eredménye, onnét tovább tudják küldeni esetleg pszichiátriára.
2023. jan. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!