Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen vitaminokat szedjek...

Milyen vitaminokat szedjek testépítés mellé?

Figyelt kérdés
A teljes testes normál edzés vagy a szétosztott edzés terheli meg jobban a szervezetet? Hallottam én már arról hogy nem kell semmi csak kajálj egészségesen de attól függetlenül ugyan úgy elkaptam betegségeket. Mikor szedtem multivitamint jobban éreztem magam. A C és D vitamintól egyszerűen szuperül voltam. Na most valaki mondja már meg mennyit mikor mit szedjek!

2023. jan. 15. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

"teljes testes normál edzés vagy a szétosztott edzés terheli meg jobban a szervezetet?"

Ez nem az edzésfelosztástól függ, hanem hogy az edzésprogramozás és a regeneráció mennyire optimális.

"Hallottam én már arról hogy nem kell semmi csak kajálj egészségesen de attól függetlenül ugyan úgy elkaptam betegségeket"

Szedheted a világ összes vitaminját, kajálhatsz a legegészségesebben (jelentsen ez bármit is), attól még ugyanúgy leszel időnként beteg. A vitaminháztartás és a táplálkozás csak egyetlen faktor, pláne immunológiai szempontból. Van még pár ezer faktor ezen kívül, ami mérvadó egészségügyi szempontból, csak a gyúrósok azt hiszik, hogy a komplett biológiát lefedi az edzés-étkezés-alvás szentháromság, pedig hát nagyon nem.

"mennyit mikor mit szedjek!"

Azokat a vitaminokat kell szedni, és akkora dózisban, amennyi az étrended szerint szükséges. El kell menni egy vizsgálatra, ott a doktor bácsi laboreredmének alapján megállapítja, hogy mely mikrotápanyagokban szenvedsz hiányt, aztán azt célzottan pótolod élelmiszerrel vagy tápkiegészítővel.

2023. jan. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
Magnéziumot, cinket is érdemes pótolni.
2023. jan. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%
Azért a gyúrósok elég sok rizst, bulgurt, zabot, olajos magot fogyasztanak, ergo korántsem biztos, hogy van szükség magnézium vagy cink pótlására, ugyanis ezen felsorolt élelmiszerek rengeteget tartalmaznak. Ezért mondom, hogy nem találomra, meg sztereotípiák alapján kell vitaminokat szedegetni, hanem csináltatni kell egy vérképet, és az alapján cselekedni.
2023. jan. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
22%
Rendben, akkor csináltass vérképet, lényegtelen, hogy a magnézium a sejtekben raktározódik, a vérpályán nagyon kevés kering, abból nem lehet pontos képet kapni a szervezet magnéziumszintjéről, futás vérképet csináltatni.
2023. jan. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
22%
Magnézium, cink, c-vitamin
2023. jan. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!