Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen úgymond “kötelező”...

Milyen úgymond “kötelező” vitaminokat ajánlotok, amire mindenképpen szüksége van egy olyan embernek a szervezetének, aki aktívan elkezdett sportolni?

Figyelt kérdés

2020. aug. 12. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Multivitamin nem árt, de ha eszel sok zöldséget gyümölcsöt akkor nem muszáj.
2020. aug. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A c és d vitamint nem hagynám el az nagyon vastagon kötelező szerintem.


De vannak nagyon jó csomagok pl scitec multipro

2020. aug. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
C vitamin és magnezium alap. C vitamin az immunrendszerhez, magnezium az izmoknak és pluszban sima multivitamin készítmény, mivel izzadni fogsz és rengeteg ásványi anyag kikerül így a szervezetből.
2020. aug. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Aranyosak vagytok! 😀
2020. aug. 12. 20:11
 5/6 anonim ***** válasza:
4%

Én jelenleg ketón vagyok, és vitamint egyáltalán nem is szedek. Szinte minden nap megeszek 4-5 tojást, ez elég sok mindent lefed a mikrotápanyagok tekintetében, de nyilván kell zöldség is, ezek nálam főleg brokkoli, spenót vagy egy kis paradicsom, de a "zöld zöldségekből" érdemes sokat enni, ez alap (így megvan a kálium is, K-vitamin etc). Egyedül magnéziumot viszek be tápkiegből, ritkán pedig szedek halolajat.


De a multivitamin szerintem egy scam. Bele nyomnak egy rakás cuccot egy kis tablettába, amik gátolják is egymás felszívódását... régen én is szedtem, de most nem sok értelmét látom.

2020. aug. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon rosszul teszi aki nem szed semmilyen vitamint hiszen a mai génkezelt és módosított élelmiszerekből már sehogy se tudod bevinni a naponta szükséges mennyiséget ehetsz akármennyi zöldséget gyümölcsöt. Minimum C vitamint mindenkinek kellene szednie, de én ajánlanék még D, B, A vitamint illetve cinket, magnéziumot, szelént szedni mellé főleg ha aktív vagy, sportolsz, vagy kemény fizikai munkát vegzel hiszen akkor megemelkedik a szervezeted mikrotapanyag igénye is.
2020. aug. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!