Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez sok vagy kevés étel egy napra?

Ez sok vagy kevés étel egy napra?

Figyelt kérdés

Lefogytam nagyon, és próbálok felszedni pár kilót. De mindenki azt mondja ilyen mennyiséggel ez lehetetlenség :-/ valóban az?


Reggeli: 1 db szalámis kifli (vajjal-1 szelet sajttal) + 1db Fornetti túrós batyú.


Ebéd: Kukoricás rízs, 1db csirkemell, csemegeuborka.


Vacsora: 1 db szalámis kifli (vajjal-1 szelet sajttal) + 1db Sport szelet.



2023. jan. 20. 19:13
A kérdező szavazást indított:
Sok
Kevés
22 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha hízni akarsz akkor kevés.
2023. jan. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Akkor necces, ha az étkezéseddel akarsz valamit rendbe tenni. Ha emellett van mozgás, az viszont szintén több ételt kíván...
2023. jan. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
Ez mind mennyiségi, mind minőségi szempontból értékelhetetlen. Kezdj el utánanézni a kalóriaszámolás fogalmának!
2023. jan. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
74%

2000kcal vagy 8000kj felé menj…


A termékeken általában 100gban x mennyiséget ír, a kisebb cuccok leírják mellé mennyi van 1szeketben/adagban…ezt adogasd össze…


Ha hízni szeretnél akkor a szénhidrátot(carb) és a zsír (fat) mennyiségre menj rá…


Bár lehet egy dietetikus össze tudna dobni neked egy klassz étrendet, hogy változatosan egyél mindenfajta jó dolgot… elmondod neki mit szeretsz, mit nem és kitaláljátok..

2023. jan. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor holnap rendelek KFC-t. Azt évekkel ezelőtt ettem utoljára, és imádtam. Meg veszek sütit, mivel azt is szeretem. Rohadt életbe, jól kicsesztem magammal. :-/ Nincs mozgás, már két hónapja leálltam, nagyon durván beleálltam ebbe az egészbe, és borzalmas lett a végeredmény, mert belekerültem egy mentális spirálba, amiből egyszerűen nem tudtam kijönni. Próbálok többet enni, de nem egyszerű, hiszen évekig szinte koplaltam, edzettem. Most edzés helyett más hobbim lett, amit nagyon szeretek csinálni, de nem mozgás. Séták vannak, az pont elég.
2023. jan. 20. 20:07
 6/13 anonim ***** válasza:
18%
Ha hizni akarsz akkor etkezz 4-5x
2023. jan. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
25%
Emellett hízni akarsz? Amúgy a normál súly, meg a hájasodás nem ugyanaz..
2023. jan. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én már azt sem bánom, ha hájasodok, nem izgat. Annyit egyenlőre sikerült elérni, hogy nem lóg a bőr az alhasamon. Az is borzalmas volt. Meg úgy összességében az egész. Nem szabadott volna ennyire lefogyni. Igazából nem is voltam vészesen kövér, ez a vicc az egészben. Ártatlan pár kiló minusz fogyókúrának indult, meg egy kis edzésnek. És ehelyett let belőle önsanyargatás, túlzásbavitt edzések. Mindez úgy, hogy észre sem vettem. Később már rutinná vált, bűntudat érzet marcangolt, ha hasazásból nem tudtam túlteljesíteni az előző napi ismétlést. Aztán jöttek az ismerősök, akik rögtön kiszúrták az evés és testképzavart. Még a főnököm a munkahelyen is. 42 es nadrág helyett a 31 es lötyögött rajtam. Arcom beesetté vált, mindenhol undorító erek, kőkemény has, már pólón át is látszottak a kockák. Borzalmasan nehéz hónapok jöttek azzal, hogy megpróbáljak ebből kiszállni, és a munkámra, hobbimra koncentrálni. Most ott tartok hogy eszek. Amit akarok, és amikor akarom. Nem számolgatok semmit, nem mérem a súlyom, nem edzek. Eleinte belebetegedtem, állandóan azt éreztem, nem fogom tudni megcsinálni. Szeretnék felszedni pár kilót, és ennyi.
2023. jan. 21. 05:21
 9/13 anonim ***** válasza:

Minimum 3000 kalória/ nap, és NEM fogsz elhízni!


Ha már menzeszed sincsen, addig TILOS sportolni, míg meg nem jön - ez orvosi előírás, ugyanis a szervezetednek nincs szüksége, hogy plusz kalóriát égessen.

Sétálni lehet, és kell is, de bármiféle futás, erősítés, úszás... minden! kilőve.


Az étkezésről: ne holnap kezdj el ennyit enni, hanem fokozatosan emeld, máskülönben tönkreteszed magad.

Olvasgass a Minnie Maud-ról, lőj be kezdetnek 300-zal több kalóriát, mint most eszel, és naponta-kétnaponta emeld, míg el nem éred az 1500 körüli értéket, onnan már lehet nagyobb léptéknben is (2000-2500-3000 és afelett).


Szar lesz, fájdalmas, hiszen eddig nem ettél, nem leszel éhes vszeg, de semmi baj!

Ez ezzel jár, és elmúlik idővel, mert a gyomrod is hozzászokik a rendszeres étkezéshez (napi 3 nagyobb és 2-3 kisebb).


Én 35 kilóig "diétáztam le magam", ezzel a módszerrel komolyabb károk pl re-feeding syndrome nélkül összeszedtem magam.


Most 54-55 kiló vagyok, nem hájas, mert amint megjött a menzeszem elkezdtem normálisan (random, örömből) sportolni.

2023. jan. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én férfi vagyok, és nem nő. 43 éves vénember. Nem tudok, meg már nem is akarok random, örömből sportolni, mert visszaesek. Én csak fel akarok szedni pár kilót, meg eltűntetni azt, ami miatt pocsékul érzem magam. A KFC jó volt, holnap folytatom, intézek sütit is :-D
2023. jan. 21. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!