Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha sokat eszek laktózmentes...

Ha sokat eszek laktózmentes termékeket akkor kialakul a laktózérzékenység?

Figyelt kérdés

Sokszor olyan sajtot eszek ami laktózemntes, de amúgy bírom a rendes tejet.

Ha sokat eszek ilyen mentes terméket egy idő múlva lehet én is laktozérzékeny leszek mert ellustul a szervezetem?



2023. jan. 23. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Egy ideig szüneteltesd a tejtermékeket, az talán megoldja vagy enyhíti a problémád. Pont úgy, mint a kávézásnál.
2023. jan. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De nincs laktózérzékenységem, csak pl ilyen sajt elérhető a boltban.
2023. jan. 23. 12:31
 3/10 anonim ***** válasza:
Érdekes a logikád.
2023. jan. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mert gondolom, hogy a szervezetem hozzászokik, hogy nem kell neki laktózt bontani
2023. jan. 23. 13:03
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A laktózérzékenység magától alakul ki, nem azért, mert nem eszel laktózos dolgot.
2023. jan. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem szeretném, hogy kialakuljon, valamit lehet tenni a megelőzés érdekében?
2023. jan. 23. 13:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha valaki sok tejterméket fogyaszt és érzékeny rá, akkor alakul ki, én így figyeltem meg.
2023. jan. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Tök mindegy, szeretnéd-e, az emberi szervezet nem a tehén tejére van kalibrálva.

Az a bociknak termelődik, ugyanúgy, mint az emberi anyatej, és rajtuk kívül senki nem emészti meg normálisan.

2023. jan. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Senior Séf ***** válasza:
8-asnál a pont. Egyetlen felnőtt állat sincs, amelyik egy másik állat tejét fogyasztaná. Az ember se erre termett, csak fehérjeszegény időben fanyalodott rá, aztán meg kialakult a tejlobbi,és az élelmiszeripar felkapta, mert jó üzlet volt/van benne.
2023. jan. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a laktózérzékenység népbetegség. Ez mindössze annyi, hogy babakor után megszűnik ennek az enzimnek a termelése, ez a laktózérzékenység. Néhány embernél ez nem következik be, ők bírják a rendes tejet.
2023. jan. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!