Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A Bomba kevésbé káros, mint a...

A Bomba kevésbé káros, mint a Monster?

Figyelt kérdés
Koffien, úgy tudom, tényleg abban van a legkevesebb, de a sok összetevőn én sosem fogok kiigazodni. Tudom-tudom, egyiket se kéne inni, de a tuttifruttis energiaital ízvilágnak a függője vagyok, nem is a hatása miatt iszom. Jobban járok a Bombával, mint a Monsterrel, amiről érzem is, hogy brutál feldob mindig (a Bomba nem igazán, de az ízét szeretem)?

2023. febr. 2. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
A Bomba egy üdítő. Energiaitalnak már vagy 10 éve nem nevezhető. Ha a tutti-frutti ízre vagy ráfüggve, akkor a Xixo Tutti fruity is jó, annak olyan íze van és nincs benne koffein.
2023. febr. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Méreg , műcukor szénsav szinezék máj agy belek ellensége .
2023. febr. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2-es: nem volt kétségem. Sok minden egészségtelen, van, ami nagyon. De a Monsternél a szívritmus zavarokat valószínűsítik idővel, annál pedig nekem semmi sem ijesztőbb.

1-es: gyerekkorom tuttifrutti íze ez a Bomba. Ezt vettük mindig, Red Bull drága volt :D Imádom inni, nosztalgikus. (Monster mondjuk ennél is jobb)

2023. febr. 2. 17:23
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen ipari hulladék energiailok esetében a koffeintől aggódnék legkevésbé. Extrém mennyiségű cukor (vagy szintetikus édesítő, vagy valami glükózszirup), mesterséges aroma, tartósítószer, ammónium-szulfit alapú karcinogén színezék. Ez az enegia ital, laborban előállított szemét. Két ilyen szemetet hasonlítsunk össze, hogy melyik a károsabb? Nem mindegy? Mindkettő egy káros szar. Ennyi erővel melyik a károsabb, a speed vagy az ecstasy?

Lesz probléma abból, ha időnként az ember megiszik egy energiaitalt? Minden bizonnyal nem. De napi szinten fogyasztani (pláne, ha ez nálad függőség), az nagyon problémás lehet.

2023. febr. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Természetesen nem úgy értettem a függőséget, hogy napi szinten remegek érte. Mint írtam, nem is igazi függőség, csak íz-függőség. Egyszerűen nem szeretném elengedni ezt a szeretett ízt, hetente egyszer-kétszer jól esne, mint másoknak a kóla, de pont azért kérdezem, hogy a Monster durvább-e, mert akkor azt engedem el. És írtam, a Monster olyan, hogy érzem a pörgető hatását, ha iszom.
2023. febr. 2. 17:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy 250 ml-es bombában mindössze 37,5 mg koffein van. A Monsterben már sokkal több, ilyen 150-200 mg között.
2023. febr. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Most lusta vagyok utánanézni, de régen ittam Monstert, így emlékszem, hogy fél literes. A Bombában meg ha jól tudom, fel annyi koffein van, mint egy Hellben.

Gyanítom a Monsterben a cukor- és koffeintartalma és magasabb jóval, így persze hogy rosszabb.

A Monster nekem akkora löketet ad, hogy nem is nagyon iszom, mert egyszerűen felesleges. Most próbálok leszokni energiaitalról, hogy csak 1 Bombát fogok inni pár napokig, hogy fokozatosan tudjak leszokni, mert mikor hirtelen próbáltam, ugyan migrénem lett, hogy teljesen kikészültem.

2023. febr. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!