Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kb. ez az étrend így jó lesz?

Kb. ez az étrend így jó lesz?

Figyelt kérdés

Háttérsztori:

Szóval észrevettem hogy egyre rosszabbul érzem magam. Elviselhetetlen fejfájások napi szinten, vércukor meg vérnyomás ingadozása, stb. Kb. húst ettem hússal, ezért kíváncsiságból megnéztem a makróimat egy átlagos napon. Jól sejtettem, a normál zsírnak majdnem a dupláját ettem. Így elhatároztam tegnap hogy változtatok az étrendemen, és flexivegetáriánus leszek, egyedül halat/tengeri herkentyűket és szárnyasokat engedek meg magamnak akkor is. Meg a húst is csak közvetlenül kerülöm, tehát ha mondjuk van a levesben, akkor csak egyszerűen úgy szedek hogy ne legyen benne,

mert ennek tényleg csak egészségügyi okai vannak. Gondoltam tartok egy teszt-napot, hogy megnézzem segít-e;


Reggeli:

-Egy banán félbevágva, megkenve kb. 4 tk. mogyoróvajjal, tetejére egy-egy csipet zabpehely, chia mag, lenmagpehely.+Egy marék áfonya.

-Egy kisebb (kb. narancs méretű) grapefruit fele, és egy mandarin.


Snack:

1 szelet Merci étcsoki, 2db tengeri sós grissini


Ebéd:

-Húsleves leve (bele egy db. répa, egy fél karalábé, egy kis karfiol)

-Kb. 2 lapos szedőkanál bulgur, 1 szedőkanál rizi-bizi. Mellé egy kb. fél kígyóuborka, 2 nagy darab hónapos retek, egy közepes paradicsom. Ezt egy tányérba szépen elrendezve, ráöntöttem 1/4-ed üveg francia salátaöntetet, és egy kis remuládot.

-Desszertnek egy kis fürt rosé szőlő, egy fél doboz (kb. 62 gramm) áfonya, és pár darab málna.


Vacsora:

-Egy szelet natúr cs.mell egy tk. magvas bagett kb. harmadában+remulád meg uborka.



Eredmény:

-Ma kicsattantam az energiától. (kb. egy éve krónikus fáradtsággal küzdök.)

-Nem jöttek elő látászavarok.

-Szem-és fejfájásnak nyoma sem volt.

-A v.c. értékeim:📉📉

-A magas vérnyomás tünetei kicsit sem voltak jelen.

-Nem tikkelt a szemem😹

-Semmi gyomorgörcsöm nem volt.


Ez az étrend így rendben van, ha egyébként hosszú hónapok után teljesen jól vagyok végre?


16/F



2023. febr. 11. 17:47
 1/10 anonim ***** válasza:
:D:D:D
2023. febr. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
:D :D :D vicci naon
2023. febr. 11. 17:59
 3/10 anonim ***** válasza:
Azt minek hívják, ha bulgur meg zab helyett sajtot, tojást, marha és sertéshúst eszik valaki?
2023. febr. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Székrekedésnek
2023. febr. 11. 19:02
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden nap van széklet és erőlködés nélkül, az nem székrekedés.
2023. febr. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jó sokat eszel xD én ennek a negyedét sem bírnám 🤣🤣🤣🤣🤣
2023. febr. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és azok közül amiket felsoroltál csak a rizibizit enném meg... meg a francia salátát.
2023. febr. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom Greger- hogy ne halj meg c. könyvét a témában.
2023. febr. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kalóriában az 1000-et sem éred el, de nem gáz.


Ennyitől én éhen halnék - kezdve ott, hogy mi a francért felezgeted a banánt? :D

2023. febr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
De jól mondod 9-es minek kell felezni a banánt 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
2023. febr. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!