Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem tudok zöldséget és...

Miért nem tudok zöldséget és gyümölcsöt enni?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Pici koromban (mikor még csecsemő voltam) anyukám és a nagyszüleim elmondása szerint normálisan ettem. De ahogy kezdtem felnőni, már nagyon durván válogatós lettem. Borsó levest, gyümölcs levest, rizst.. sorolhatnám évekig, egyszerűen nem tudom megenni. Nem ízlik. Tudom hogy ez nem jó, nem akarok beteg lenni. Nem tudom eldönteni hogy ez valami mentális betegség vagy mi, de kezd nagyon zavarni. A suliban sem tudok normálisan enni. Egyfolytában ugyanazokat viszem, mert nem merek enni. Nem éheztetem magam. Rohadtul zavar. Már nem tudom elhinni hogy ez csak azért van mert válogatós vagyok. Próbálkozom tényleg, de nem ízlik semmi.

Nem kérek bunkó hozzászólásokat, mert tudom hogy mekkora nem normális vagyok. Köszönöm.



2023. márc. 5. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én 19 éves koromig nem voltam hajlandó zöldséget, hüvelyest, magvakat, gabonákat/álgabonákat enni, mert hogy ezek nem finomak, nem lehet belőlük semmilyen jó kaját csinálni, nem is lehet velük jól lakni. Aztán 19 évesen összeköltöztem a vegetáriánus barátnőmmel, és ez gyökeresen megváltozott. Valójában mindvégig arról volt szó, hogy mivel a szüleim generációk óta a "húst hússsal, tojást tojással" típusú étkezést folytatták, ezért rohadtul nem volt számukra fontos a zöldségfogyasztás, így a növényi élelmiszerekből sosem tanultak meg finom, fűszeres, kiadós fogásokat készíteni. Magában a sótlan padlizsán, meg a fűszertelen sárgaborsó főzelék, meg a tányér szélére odadobott íztelen káposzta az tényleg nem túl csalogató, amikor az ember éhes, és enne egy jót. Aztán jött barátnőm, és behozta az életembe az indiai, a thai és a kínai konyhát. Azóta kb. nincs olyan étkezésem, ami ne tartalmazna legalább három féle zöldséget, pár évvel ezelőtt pedig ha egy bablevest megettem, már az nagy szó volt.
2023. márc. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
HA rosszul van elkészítve akkor lehet nem jó az íze.
2023. márc. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk sincs most semmi a kertben...
2023. márc. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sok gyerek válogatós lesz kb. ovis korában. Ennek sokféle oka lehet, lehet néhány rossz élmény (nem éhes, de erőltetik az evést), rosszul elkészített étel (a menza sok helyen kritikán aluli), túl sok nasi, ami miatt nem éhes akkor, amikor pl. az ebéd ideje van. Aztán egy részük magától elkezd egyre többféle ételt megenni, a többi felnőtt korában is válogatós marad. Tudatosan meg lehet ezt változtatni, ha tényleg akarod. Én csak a fehérrépát és a zellert utáltam, de pár éve eldöntöttem, hogy akkor is megeszem (pl. levesben a többi zöldséggel együtt). Most már nincs gondom velük, bár most sem a kedvenceim.

Kicsiben kezdd: egy karika uborka a szendvicsbe, egy szelet paprika, paradicsom a sós ételekhez stb., aztán fokozatosan növeld a mennyiséget. Szépen lassan megszokod, egy idő után talán meg is szereted az ízüket.

2023. márc. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ugyanez, 47 éves vagyok.. állítólag nem kényszerítettek semmire kicsiként, én kétlem.

Asperger jele is lehet, azt mondták.

2023. márc. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!