Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez genetika lenne, ilyen...

Ez genetika lenne, ilyen gyors anyagcsere?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre hogy nagyon gyors az anyagcserém. Naponta 2000 kcal körül eszek és nem hízok. Igaz, mozgok is azért, meg suliba járok, ahol 14.00-ig bent vagyok. Csak mert ez a 2000 kalória annyira jó, minden étel belefér amit szeretek, eszek minden nap édességet is, peksutik, meg finomságok. Esetleg az is közrejátszhat a súlytartásomban, hogy délután 3 után már nem eszek? Azt olvastam egyébként hogy a kamaszoknak kell is a megfelelő mennyiségű kalória, de én még így is nagyon vékony vagyok mert 176 centi mellé vagyok 52-53 kiló
2023. márc. 14. 06:52
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
36%
Nem csak a kalória száma számít, hanem az is, hogy hogyan oszlik el. Reggel hiába eszik valaki 3000 kalóriát, ha utána semmit sem eszik egész nap, akkor utána az izmok, sejtek éhezni fognak, nem lesz megfelelő energia és a szervezet más tartalékhoz nyúl. El kell osztani, 3-5 étkezésre, plusz figyelni arra, hogy legyen benne lassan felszívódó szénhidrát is.
2023. márc. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%
Nincs ebben semmi különös szerintem, 2000kcal nem sok egy fiatalnak, főleg ha magas. Akik jól elhíznak, azok nem 2000 kcallal szoktak elhízni, inkább a duplájával. Én 3000-el már fogynék, bár sokat sportolok. Voltam orvosnál, nincs semmi bajom elvileg.
2023. márc. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
48%
2000 kcal ezzel a magassággal épphogy elég a szinten tartáshoz, talán még kicsit kevés is neked. Én 172 cm, 60 kg vagyok, 2000 kcal mellett nem hízom, 1800-al már fogyok, és még csak nagy sportember se vagyok.
2023. márc. 16. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!