Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Növényi alapú fehérjeporok...

Növényi alapú fehérjeporok izomépítésre?

Figyelt kérdés

Érzékenység miatt kiesik a tejfehérje (savófehérje) és a tojás fehérje, emiatt csak marha és növényi alapú fehérjepor jöhet szóba.

Kénytelen vagyok napi 1-2 alkalommal porokra támaszkodni, különben nem lesz meg a napi fehérjebevitel. A tej (túró, sovány joghurt), tojás kiesése miatt amúgy sem egyszerű.


A kérdés, hogy a növényi alapúból kombinálni kell a többféle alapú fehérjét, hogy teljes értékű legyen (pl. rizs és borsó), vagy elég pl. egy sima rizs/borsó erre a célra?


Köszi


2023. márc. 26. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:

"növényi alapúból kombinálni kell a többféle alapú fehérjét, hogy teljes értékű legyen"

Ez egy ezer éves laikus tévhit. Ezzel rohadtul nem kell foglalkozni. Ha te valamilyen egészségügyi okból kifolyólag nem tudsz tejsavót fogyasztani, de mindenképp szükséged van fehérjeporra, akkor a növényi készítmények is ugyanúgy meg fognak felelni, mint akár a marha, akár a tejsavó.

2023. márc. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Teljesen oké a növényi is.
2023. márc. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A növényi fehérjék összetétele eltér az emlősállatokétól, a növényi fehérjék ezért valamivel rosszabbul hasznosulnak.
2023. márc. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A növényi fehérjéket alapvetően úgy szokták összeállítani, hogy lefedjék a szükséges aminósavakat. De még ha nem is így lenne, akkor is rendben vagy, ha nem ez az egyetlen fehérjeforrásod. Viszont én hasonló okokból kezdtem el ilyesmit használni, és szvsz a növényi fehérjék kriminálisak. Olyan, mintha iszap lenne: szemcsés, nem oldódik normálisan semmiben. Zabkásába még szoszo elviselhető, de én emiatt inkább a marhafehérjére szavazok. Számomra jobb a textúrája, akár magában, akár ételbe keverve. De nyilván, próbáld ki, és meglátod. Viszont elsőre kis adagot vegyél, aztán ha beválik, vehetsz nagyobb kiszerelést.
2023. márc. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ezek ilyenek sajnos, nyilván a savó a legjobb, ízben verhetetlen, eleve a víz és a tejfehérje elég szép elegyet alkot.


Marhát megtartom, de nem akarom 100-ban azt tolni, mert lehet annak is érzékenység lehet a vége.


Én elviselem, hogy nincs jó utóíze, a fejlődés a fontos.

2023. márc. 27. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!