Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy esztek epeműtét után...

Hogy esztek epeműtét után hónapokkal?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon sokat fáj a hasam (és a gyomrom meg a nem tudom mi is ott...), és sok a zsíros, savas székelés.


Sokan mondták, hogy ők a kötelező 6 hét után már a "vas szeget" is megették semmi bajuk nem volt. Én úgy érzem majd 5 hónap után, hogy vannak dolgok, amiket nem bírok, vagy csak kis mennyiségben. Ha feltelítődöm, fáj a hasam és fosok "epéset" egy hétig.


Ez természetes vagy betegségre utal? Vagy csak el kell fogadnom a tényt, hogy nem ehetek úgy mint előtte?


(Tudom, hogy a kövek újra kiújulhatnak.)

32N


2023. ápr. 6. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Egészségesen
2023. ápr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Hogy esztek epeműtét után hónapokkal?"

Ahogy az orvosom tanácsolja.

2023. ápr. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Anyukámnak azt mondta a házi orvos, ez elég egyedi dolog. Van aki valóban mindent eszik, van olyan aki azt meséli, nem tartotta egyáltalán a diétát és semmi baja nem volt.

Házi orvos anyukámnak a saját példáját hozta fel, hogy ő sok év múlva se tud úgy enni mint régen.

Figyeld a tested, mikor, mire, hogyan reagál és ha szükségesnek érzed, akkor ezekről a tapasztalatokról konzultálj dokival.

2023. ápr. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én ennyi idő után már debreceni kolbászt ettem a főzelékhez. Teljesen egyén függő, ki mennyit bír. Azt egyed, amit tudsz, lehet, hogy nem fog minden menni.
2023. ápr. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Most május elején műtöttek, viszont már szinte mindent eszek,amit a műtét előtt. A zsíros olajos dolgokat alapból elkerültem, de amúgy már nem okoznak problémát kis mennyiségben. A koffeint viszont nem bírom. Néha megittam 1-2 energiaitalt, viszont egyik nap 2 korty után nagyon elkezdett fájni a hasam tőle. Puffasztó dolgok mint pl karfiol, káposzta, szénsavas italok, sör az megy gond nélkül, de ha mégis valami panaszt okoz, akkor beveszek rá espumisant. Laktóz intoleranciám van, de enzimmel probléma nélkül megittam 1-2 bögre tejet. Most viszont enzimmel se marad meg bennem 2 kanál tejföl, meg úgy a tejtermékek nagyja.

Megerőltetőbb testmozgásnál, hosszabb sétánál ugyanúgy érzem hogy fájdogál a műtét helye.

Egyébként rokonom, akit tavaly nyáron műtöttek ugyanezzel, ő is mondja, hozy néha előjönnek neki panaszok, meg puffadt, és ha olyat eszik, akkor fáj is neki. Gondolom egyénfüggő, hogy ezt ki hogyan viseli.

2023. máj. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!