Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem csökken a hasamon a...

Miért nem csökken a hasamon a zsír ha mindenhol nagyon vékony vagyok?

Figyelt kérdés

50 kg vagyok, nagyon sokat mozgok heti 4x legalább

173 cm vagyok.

Étkezésre kiemelten odafigyelek több éve.

No kenyér, no cukor,no alkohol.

Volt idő hogy mertem is a kalória bevitelt az is rendben volt.

Csirkét, zöldséget, teljes kiőrlésű dolgokat eszem csak!

Sok vizet is iszom

Mindenhol vékony vagyok de a hasamrol évek óta nem akar eltűnni már zsirleszivason gondolkodtam mert teljesen lelki beteg vagyok tőle :(

Iszonyúan hülyén nézek ki mert tényleg mindenhol vékony vagyok ott lent meg meg lehet markolni a zsírt.

Nem puffadás azt hozza teszem hanem tömör zsír!!!

Megköszönöm ha valaki tud valami okosat mondani...


2023. ápr. 14. 15:21
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

"teljesen lelki beteg vagyok"

Igen, itt van a kutya elásva. Ha te tényleg 173 centivel 50 kiló vagy, akkor hogyan lenne már a hasadon "tömör zsír"? Ez pszichés probléma esetedben, egy kis testképzavar, egy kis étkezési zavar. Egy szakember simán tudna segíteni.

2023. ápr. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Kezeltetni kene a sulyos anorexiadat.
2023. ápr. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem vagyok anorexiás

Oké a lelki beteg vagyok tőle az kicsit túlzás...de már elég idegesítő...

Én hormonális problémára gondoltam azért írtam ki hátha másnak is van hasonló problémája...

Attól mert 50 kg vagyok nem vagyok anorexiás

Nem tudom hallottatok e a skinny fatrol...nézzétek utána.

Elég sok egészségügyi gondot okoz a zsigeri zsír.

Na és nekem az van. És nem tudom eltüntetni....

2023. ápr. 14. 15:38
 4/10 A kérdező kommentje:

Első válaszoló : hidd el így van... Nyilván kérdeztem már a kornyezdtem is és mások is látják és megjegyezték már hogy elég furcsa hogy nekem ott tök sok zsír van... Ezért is idegesítő

..

2023. ápr. 14. 15:40
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

"hormonális problémára gondoltam"

Akkor nyugodtan menj el egy laborvizsgálatra, nézess vért és vizeletet is (TSH, T3, T4, inzulin, stb.), de nagyjából 1% esély van arra, hogy itt valamilyen hormonális diszfunkció állna a háttérben, és nem pszichés. Sajnos ilyen az, amikor valakinek az étkezési szokásait, a dietetikai alapismereteit és az önképét a félinformációk, és a netes női magazinok szocializálják.

2023. ápr. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"kérdeztem már a kornyezdtem is és mások is látják és megjegyezték már hogy elég furcsa hogy nekem ott tök sok zsír van"

Akkor küldj erről egy fotót. Kíváncsiak vagyunk, 50 kilóval milyen tömör zsír van a hasadon.

2023. ápr. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
13%

Dietetikus konzultációval kezdd. Egy laborleletből (vérvizsgálat) nagyon sok minden kiderülhet. Nekem is van egy vézna, de nagy hasú barátnőm, akiről kiderült, hogy olyan zsírmája van, mint egy kórosan elhízott embernek. De lehet PCOS, pajzsmirigy-rendellenesség, inzulinrezisztencia, stb.

Nekem az időszakos böjtölés (8 órás evési szakasz után 16 óra böjt) fényesen bevált, azóta már átálltam napi egy étkezésre.

2023. ápr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

[link]


Kb így kell elképzelni, képet nem tudok küldeni.

Nem kell okoskodni annak aki nem ért hozzá... Sajnos létező dolog ez a probléma.

Nincsen étkezési zavarom, nem koplalok sosem és nem érzem magam dagadtnak sem, szimpaln a hasamon zavar a felesleg ami nem mellesleg baromi veszélyes az egészségre.

Nincs pszichés problémám sem köszönöm :)

Arra utalt a kérdésem hogy akinek ilyen van mi miatt volt és hova ment vele vizsgálatra.. a fotel huszarok véleményére nem vagyok kíváncsi köszi!

2023. ápr. 14. 16:52
 9/10 anonim ***** válasza:
56%

"fotel huszarok véleményére nem vagyok kíváncsi"

Nagy szavak ezek egy ostoba kérdés sérült kiírójától, aki a gyakorikerdesek.hu-n szorong az 50 kilójával és a tömör zsíros hasával, pedig hát nincs is pszichés problémája, ez egyértelmű. Leírtuk: házi orvosi beutaló endokrinológiára hormonvizsgálatok végett, egyébként meg belgyógyászatra általános vérkép, vizeletvizsgálat, és egyéb neutrális laboreredmények megszerzése végett. Egy dietetikust is nyugodtan meglátogathatsz egyébként. Ő szükség szerint úgyis ajánlani fogja egy pszichológus segítségét.

2023. ápr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
El fogok menni a fent leírt vizsgálatokra és majd beszámolok az eredményekről ha valakit érdekel :)
2023. ápr. 14. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!