Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez már alkoholizmus?

Ez már alkoholizmus?

Figyelt kérdés

Kb májustól októberig minden nap megiszok egy doboz sört munka után. Nagyon ritka, hogy napi egynél több legyen, tálan havonta egyszer, és akkor is max csak napi 2 dobozig megyek el. Télen és a hűvösebb napokon nem óhajtom egyáltalán, így nem is iszok. Ezen kívül soha semmi más alkoholt nem fogyasztok, sem rövidet, sem bort. Bulizni nem szoktam, nyaraláskor sem iszok ennél többet. Legutóbb szilveszterkor ittam 4 sört, de attól sem rúgtam be, a napi egyet meg kb meg sem érzem, nem látszik rajtam, hogy ittam.

A barátnőm abszolút soha semmi alkoholt nem fogyaszt, még ünnepekkor sem, és már szóvá tette, hogy nem jó úton haladok, mert ez már alkoholizmus, és szeretné ha én sem innék egyáltalán.



2023. máj. 11. 16:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
11%
Igen ez az. Ismerősöm ebbe halt bele
2023. máj. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%

Az első válaszoló ostobaságot ír, ez nagyon-nagyon szélsőséges esetben fordulhat elő. Egészséges felnőttnek a napi egy sör sokkal inkább gyógyszer, mint méreg, persze csak akkor, ha szigorúan tartod magad a jelenlegi mértékhez.


Egy rezidens bőrgyőgyász.

2023. máj. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
36%

Orvosi értelemben már napi egy sör is az, mert rendszeres a fogyasztás, ha az adag nem is sok.

Hétköznapi szempontból azért nem ezt értjük az alkoholizmuson. Ha nem okoz diszkomfort érzést az, hogy nem iszol napokig/hetekig és amikor újra fogyasztasz valamit az nem ájulásig tart, akkor nem vagy alkoholista. Magyarul nincs kialakult függőség.

Nagyivók azok a férfiak, akik egy átlagos héten több mint 14, és azok a nők, akik egy átlagos héten több mint 7 egységnyi alkoholt fogyasztottak, ahol egy alkoholegység egy korsó sörnek, 2 dl bornak vagy 0,5 dl röviditalnak felel meg. Mérsékelt ivók, akik legalább heti gyakorisággal fogyasztanak alkoholt, de nem nagyivók, az alkoholt ritkábban mint hetente fogyasztók a ritkán ivók.

2023. máj. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
10%
Súlyos alkoholizmus. Ma még csak egy sör, holnap már véred a baratnődet. Ilyenektől szenved sok millió magyar nő meg ártatlan kisgyerek.
2023. máj. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
#4 Kb 21 éves korom óta ez a rutin, és jelenleg 32 vagyok. Ha 11 év alatt, nem mentem tovább napi egy sörnél, akkor szerinted mikor jutok oda, hogy verjem a barátnőm?
2023. máj. 11. 16:43
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ott írja, holnap. :)
2023. máj. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
8%
Nem kell a mentegetőzés kerdező. Mi itt gyakorin ismerjük ezt, minden alkoholista mentegeti magát. Hiába egy sör, az is alkoholista. Az alkoholmentes sörözés is alkoholizmus mert SZOKÁS! Rendszeres fogyasztásnak minősül, azaz alkoholista vagy és kész. Ezzel nem tudsz mit csinálni úgy sem, elmész terápiákra (de te ebben is csak a piát látod) vagy felkötöd magad már most.
2023. máj. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ember, látod hogy télen nem kell neki.
2023. máj. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%

Hú mennyi ökör van itt .

Több hozzáfűzni valóm nincs :) ( ez nem alkoholizmus )

2023. máj. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb ökörállat, az amelyik azt írta, hogy az alkoholmentes sörözés is alkoholizmus ... Érted ugye ? :D Tehát ha szörpöt iszol rendszeresen az is alkoholizmus, mert szokás .

Komoly bajok vannak :D

2023. máj. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!