Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen etelekkel lehet fogyni?

Milyen etelekkel lehet fogyni?

Figyelt kérdés

Sok kommentben olvasom hogy keto, meg ez meg az, en -10kg-nal jarok, en 4kg-nal, stb stb

Nem ertek hozza mielott valaki melem allna

De miket egyek hogy ledobjam ezt a 6kg pluszt?

Edzeni csak augusztustol fogok tudni jarni a munka miatt.

Miket lehet enni ami egy dietaba beleillesztheto?

Vegetarianus vagyok egyebkent, es semmivel sem lakom jol, az a baj…kaja utan folyamat ehes vagyok, szeri tetek mit tegyek?

Koszonok szepen minden segitseget:(


2023. jún. 18. 14:32
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

A kaloriaguru.hu szerint a fogyashoz 1200/kcal-t kell fogyasztanom

Fehérje: 60 g/nap (20%)

Zsír: 40 g/nap (30%)

Szénhidrát: 150 g/nap (50%)

Mi az amit beleilleszthetek ebbe? A szendhidratot hogyan kell szamolnom?

2023. jún. 18. 14:38
 2/16 Kitana. ***** válasza:

Bármit lehet enni, amíg nem léped túl a kalóriakereted. Csak nyilván nem mindegy, hogy 1500 kalóriát egy fél tortával viszel be és akkor többet nem eszel, vagy elosztod normális kajákra, hogy egész nap tudj enni.

Otthon is tudsz edzeni, illetve le tudsz menni sétálni, futni, ezek mind segítenek. Írd össze, most mennyi kalóriát eszel, azt csökkentsd le egy kicsivel és valamit mozogj mellé.

2023. jún. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Elöször is, az 1200 kcal rettentö kevés, ez a koplalás kategória, valami adatot rosszul adtál meg a rendszernek a számoláshoz. (Feltehetöen túl gyorsan akarsz fogyni.)

Másodszor meg, ha kalóriaszámolással akarsz fogyni, akkor mindent ehetsz, ami belefér a keretedbe. Viszont ha magas kalóriatartalmú ételeket fogyasztasz, hamar elfogy a kereted és mégis éhes maradsz, ha alacsony kcal-os élelmiszereket választasz, akkor sokkal könnyebben jól laksz a keret túllépése nélkül is.

2023. jún. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"Sok kommentben olvasom hogy keto"

A ketogén diéta egy kutatások által sokszorosan bizonyított divatkamu, ami egészségügyileg minden szempontból ellenjavallott, úgyhogy dietetikai témákban ne kommentekből tájékozódj.

"szendhidratot hogyan kell szamolnom?"

Sehogy. A kalóriákat kell számolni, ha fogyás a cél. A makrotápanyagok százalékos elosztása dietetikailag abszolút baromság abban a formában, ahogy te írtad, úgyhogy ezt engedd el.

Hány centi vagy és hány kiló, ami alapjá 1200 kalóriás drasztikus deficitre van szükséged? Lefogadom, hogy ennél bőven magasabb kalóriakerettel is tudsz fogyni. És amúgy itt nézz körül, ha vegetáriánus receptekre van szükséged:

[link]

2023. jún. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
24%
Általában segit ha csökkentik a cukros és lisztes ételek arányát, de elég egyedi kinek mijönbe. A lényeg hogy minuszba legyél anélkül hogy egyoldalú lenne a táplálkozásod.
2023. jún. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

"Általában segit ha csökkentik a cukros és lisztes ételek arányát"

Most van egy kommentelő, aki minden kérdés alá odaírja ezt az ökörséget? Miért jó neked, hogy minden kérdés alatt le vagy pontozva nullára?

Ha nem vagy kalóriadeficitben, akkor csökkentheted te nullára is a cukrot (jelentsen ez bármit, hiszen minden szénhidrátból és aminosavból cukor, glükóz képződik), a lisztet, a csokit, a chipset, a pizzát, a hamburgert, meg az egyéb laikusok által démonizált élelmiszert, nem fogsz fogyni.

2023. jún. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem adtam meg fogyasi “limitet” csak beutottem az adatokat, majd az opcional kivalasztottam hogy fogyas.:)
2023. jún. 18. 15:05
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Nem adtam meg fogyasi limitet"

Hát akkor itt a baj. Akkor ezért ajánlott neked a szoftver 1200 kalóriás koplalást, meg teljesen értelmetlen makrotápanyag elosztást. Egyénre kell szabni az étrended és a kalóriakereted az egyéni adatok alapján, különben magadot szivatod meg feleslegesen és kontraproduktívan.

2023. jún. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
29%
6 Nem értem miről beszélsz. Nem írtam ilyeneket, kérlek probálj szöveget értelmezni. Nem szoktam ebben a kategoriában válaszólni, ez az első ilyen válaszóm. Belinkelnéd az összes többi kérdést?
2023. jún. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Koszonom :) de akkor mit tegyek? Keressek fel egy taplalkozasi tanacsadot vsgy egy edzot etrendert? Ha mar megoldas nincs megteszem de az utolso opcionak szantam ☺️
2023. jún. 18. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!