Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ezekkel az ételekkel le lehet...

Ezekkel az ételekkel le lehet fogyni?

Figyelt kérdés

Sziasztok :)

Nagy életmódváltáson vagyok túl az elmúlt fél évben. Szinte teljesen kizártam az életemből a zsíros húsokat, a tészta és kenyérféléket. Ma kíváncsiságból bevásároltam olyan ételekből, amikről úgy hallottam, hogy fogyókúrásak. A ti véleményetekre lennék kíváncsi, hogy mennyire egészségesek és milyen mennyiségben fogyaszthatom őket :) Tehát a lista:

180g Meggle sovány túró

200g abonett extrudált kenyér

100g puffasztott rizs

2db kis mizzo natur joghurt

600g vegyes zöldségkeverék (100g/24kcal)



2016. ápr. 14. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Mennyiség kérdése. Mondjuk valószínű, hogy a zöldségből meg kéne enned egy vagonnyit,hogy hízzál tőle... :-)

Egyébként én nem zárnám ki a zsíros húst. Ha zöldségkörettel eszed (és itt nem a krumplira gondolok),akkor tök rendben van.

2016. ápr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A zsíros hús valóban remek fogyáshoz, de ha a kérdező szénhidrátosan eszik, akkor lehet, hogy jobb, ha nem eszik egyben zsírosan is... Persze a mennyiségeken is sok múlik.


A zöldség az jó, a joghurtban nincs semmi, de tudom, hogy az emberek valamiért szeretik, a rizs az puffasztva is szénhidrátbomba, de van, aki keveset tud belőle enni. Van, aki rengeteget. Mennyiség kérdése, mint minden.

A túróban legalább van fehérje, az abonettet feledném, kivéve, ha ez mentene meg a rengeteg kenyérevéstől.


Nem igazán van olyan, hogy fogyókúrás. Ez ember- és mennyiségfüggő, persze a cukros dolgok nem azok, a zöldségre pedig rá lehet mondani... De pl. a zsíros hús zöldséggel szerintem erősen fogyókúrás, inzulinválasza alacsony, remekül laktat...

De fogyni kalóriadeficitben fogysz, így neked az "fogyókúrás", amivel jobban tudod tartani a kalóriakeretedet.

2016. ápr. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm a válaszokat :)

Igazából az a probléma, hogy édességfüggő vagyok, tehát nem bírok úgy meglenni, hogy ne egyek meg egy nap egy kocka csokit vagy egy joghurtot vagy akármit. Ennek ellenére mégis fogytam 14kg-t, mert próbálom tartani az egyensúlyt :)

A fehérjével van nagy problémám, mert a túrót önmagában nem igen szeretem, a halat ki nem állhatom...Szóval fehérjeporral szoktam "pótolni" :)

Az abonett meg azért szükséges, mert nem szeretnék kenyeret enni, és azért mondjuk egy szelet csirkemellsonkához kellene valamit enni :)

2016. ápr. 14. 21:21
 4/6 anonim ***** válasza:
De ugye nem csak fehérjeporból áll a napi fehérjebeviteled?
2016. ápr. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is nagy rajongója vagyok z édességeknek, van is rá néhány tippem:

-Kis doboz natúr joghurt + 1 evőkanál útifűmaghéj + kb. 1 dl tej + folyékony édesítő, ízlés szerint fahéj/keserű kakaópor. Össze kell keverni, várni, hogy dermedjen. Olyan állaga lesz, mint a tejberizsnek. Ha gyorsan akarom összedobni, akkor a tejet ki is hagyom belőle. Az útifűmag gyakorlatilag kalóriamentes, de minvel rost, nagyon jó az emésztésre. A tejes változat kb. 150 kcal, és egy tányérnyi lesz.

2. Cukormentes szörp + kevés víz + zselatin. Megfőzöm, egy nagyobb műanyag edénybe/kisebb tepsibe rakom, ha kihűlt, felkockázom. Kalóriamentes gumicukorszerű zselé lesz belőle.

3. Tej + keserű kakaópor + édesítő. Simán megfőzöm kakaónak az esti filmezéshez.

4. Túró + citrom héja + csipet fahéj + édesítő. Imádom magában enni, szerintem ebben sincs olyan, ami diéta szempontjából vitatható lenne. :)

2016. ápr. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy kocka csoki elég kevés embernek kavarhat be... Nyilván fogyhatsz mellette is.

Túrót és húst én sem eszem, de vannak még jó fehérjeforrások... Személy szerint tojásra alapozom, de ehetnék sajtot is (nagyon kis mennyiségben szoktam is). S persze növényekkel is kiegészíthető a fehérjebevitel ( kizárólagosan is oké, csak az egy picit több odafigyelést, utánanézést igényel. de nem vészes az sem, csak teljes állati fehérjeforrásokkal a legtöbbünknek sokkal könnyebb). Nincs gond a fehérjeporral, de nem jó arra alapozni, a fehérjebevitel zöme rendes ételből menjen.


Igen, a húsfélékhez van, akinek kell valami. Én sem magában enném, hanem zöldséggel. Nem mondom, hogy ne egyél abonettet, ez a te életed, te döntésed, de simán lehet szénhidrát nélkül is húst enni, pontosabban sok embernek lazán megy. Van, akinek semmiképp nem menne, én is együtt élek egy ilyennel.

2016. ápr. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!