Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mindenképp inzulinrezisztenciá...

Mindenképp inzulinrezisztenciát jelent, ha gyors szénhidrát evése után kb. 2órával (leginkább reggel és délután) erős remegés,ájulásérzet,durvább esetben izzadás van, amely szőlőcukorral múlik el?

Figyelt kérdés

Huszonéves vagyok,nő, szülés óta ez mégrosszabb. Amúgy vékony vagyok, de korábban PCO-jellegű petefészkem volt (azóta nem tudom), a bőröm mindig is aknés volt.


Pár éve voltam inzulinterhelésen, az rendben volt (szigorúbb elvek szerint nagyon enyhe IR max),az éhgyomri cukrom most is jó.


Sajnos a baba mellett eddig nem volt időm újra orvoshoz menni.


Az érdekelne,hogy ez lehet ‘normál’ jelenség a gyors szénhidrátok után,vagy mindenképp IR?



2023. jún. 25. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt látatlanban laboreredmények nélkül nem lehet megmondani, sajnálom.
2023. jún. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
NEM, ez nem jelenti azt.
2023. jún. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Olyan értelemben normál, hogy nagyon sokaknál jelentkezik. Nyilván nem jó semmilyen rosszullét. De annyira nem izgulnék rajta, egyszerűen kerülném a gyors szénhidrátok magukban történő fogyasztását, meg sportolnék, amennyi belefér (itt a szép idő, sétálj a babával, ha szereti a babakocsit vagy a háti hordozót).
2023. jún. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem olyan drága egy cukormérő meg egy doboz tesztcsík, leellenőrizheted, hogy tényleg a leeső vércukorszint miatt vagy rosszul. Olyan is van, hogy relatív hipoglikémia, mikor nem az a baj, hogy nagyon alacsony, hanem hogy előzőleg magas volt és gyorsan esett sokat, de még a normál tartományon belül maradva. Kérdezz utána, hogy melyik márka a jó, kapni bóvlit is, nem egyforma pontosak.
2023. jún. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Nagyon sokat sétálunk a picivel,2órát kb. naponta, ez a része hálisten megvan.

Jobban fogok figyelni arra is,hogy inkább lassú szénhidrátokat egyek.


A terhesség alatt volt állandóan igazolt hipoglikémiám,onnan sejtem hogy most is ugyanaz az érzés szokott lenni, de persze okozhatja az alacsony vérnyomás is.

2023. jún. 25. 22:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos, csak élettanos PhD hallgató, de nekem ez nem inzulinrezisztenciának tűnik. A négyesnél lehet a pont, a rosszullétet valószínűleg az okozza, hogy a hirtelen felszökő vércukorszintre a hasnyálmirigy a szükségesnél több inzulint ad le, és az emiatt túlságosan lecsökkenő cukorszint okozza a rosszullétet. Az a tény, hogy újabb cukorfogyasztásra javul az állapot mindenképp ebbe az irányba mutat. Rezisztencia esetén ez rendkívül logikátlan lenne, mivel ott pont az a probléma, hogy sejtek nem elég érzékenyek az inzulinra, azaz a vércukorszint nem tud megfelelően lecsökkenni az inzulin hatására.
2023. jún. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó!

És ez probléma,vagy csak ilyen alkat vagyok? (Világéletemben ez volt,pl nem is tudok csak gyümölcsöt enni egy étkezésre,mert 1,5-2órával utána rosszul leszek).

2023. jún. 27. 09:36
 8/8 anonim ***** válasza:

Erre csak azt tudom mondani, hogy orvost kérdezz meg róla, mondjuk egy diabetológust, aki ért hozzá. Én nem értek, mert mint mondtam nem orvos a végzettségem, csak a kutatási területem miatt tudok egy pár dolgot az élettanról. (6-os voltam)


Nekem nem tűnik túl nagy problémának (főleg ha odafigyeléssel nagyrészt elkerülhető), de az alacsony cukorszint rövidtávon sokkal veszélyesebb tud lenni, mint a magas.

2023. jún. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!