Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az anorexiások hogy bírják...

Az anorexiások hogy bírják ki, hogy nem esznek?

Figyelt kérdés

Mennyi idő után múlik el az éhségük? Én azt gondolnám, nagyon hamar, egy-két nap, különben nem bírnák.


Egyáltalán mit esznek vagy isznak? Valamit azért csak bevisznek a szervezetükbe.


2023. júl. 3. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Vizet, azt ennyi. Némelyik még edz is, ájulásig. Ismertem olyat, akit bevittek a kórházba, és neki állt edzeni a kórteremben. Az ilyeneknek totálba elborult az agyuk. A másik meg azt hazudta, hogy kajázott, de belerejtette a zsebébe, majd a szobájába egy szeneteszsákba gyűjtötte össze az ételt, amit hajnalban kidobott a szomszéd kukájába. Aztán ott vannak a pro-ana kultusz hívei, akik egymást azzal tuningolják, hogy félpucér fotókat küldözgetnek, meg kihívásokat csinálnak, ilyet pl, hogy napokig csak víz, vagy 2 db gyümölcs, ilyen-olyan beteg edzések. Ezt mind a média borította rájuk. Nagy része kórházban köt ki, de akad olyan is, aki belehal, szülők ritkán szúrják ki, nagy méretű polóban vannak otthon, sosem olyan ruhában, amiben észrevehetnék.
2023. júl. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9%

Hát nem tudom én 2 órát se bírok ki, hogy nem eszek pedig nem vagyok kövér.

De ételfüggő vagyok állandóan a kajára gondolok. Nem kéne ennyit, de sajnos imádok enni. Nem bírom megállni, hogy ne egyek akár csak egy szem almát, egy szenyót egy csokit meg. Egész nap rágcsálok szinte valamit. Én sose tudnám magamtól az ételt.

2023. júl. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
9%
sose tudnám megvonni magamtól a kaját. 2. vagyok.
2023. júl. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Megszokás kérdése, az emberi szervez megfelelő idővel képes alkalmazkodni egészen extrém feltételekhez is. Sokan évek óta így táplálkoznak, valamilyen formában hozzá vannak szokva.

Saját példám, ezelőtt évekig voltam úgy hogy napi 1X ettem, általában délután vagy estefele. Hozzá voltam szokva és jól bírtam, nem éreztem éhséget csak akkor amikor már közelített a délután. Addig is pedig jól elvoltam sima vízzel is. Egyáltalán nem volt egészséges, de hozzá voltam szokva addigra, a testem is ehhez volt alkalmazkodva.

Ellenben ha valaki azt mondaná most hogy csináljam ugyanezt megint megenném őt is reggelire. Muszáj vagyok legalább 5 óránként étkezni, mert különben úgy érzem nem bírom tovább. A szervezetem ehhez van hozzászokva jelenleg, ezért van az hogy ha megpróbálnám követni a régi étkezési szokásaimat akkor az kínok közt menne, vagy egyáltalán nem sikerülne.

Mindkettő hozzászokás kérdése. Egy egészséges embernek szinte lehetetlen lenne egyik napról a másikra követnie egy anorexiás étrendjét és szokásait. Ez igaz visszafele is, egy anorexiásnak is szintúgy lehetetlen lenne egy csettintésre megváltoztatnia ezeket. De a változások fokozatos bevezetésével a szervezet mindkét esetben tudna alkalmazkodni. Itt csak a fizikai tényezőkről beszélek, az anorexia pszichés hátterét most nem említem.

2023. júl. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én nehezen bírtam. Altalaban mikor ehes lettem, egy-ket ora utan elmult. Masnap persze ugyanugy ehes voltam. Aztan ha ettem, akkor gyumolcsot, zoldseget, levest, zabkasat (fel zacskoval), muzli/proteinszeletet, vagy ha mar nem bírtam akkor csipegettem ugymond rendes kajabol. Neha par szem csipszet vagy ropit, egy-ket szem cukorka, mivel nagyon sokat szedelegtem, ugye lement a vercukrom is ezert kellett a cukor, mivel nem akartam elajulni. Inni vizet ittam vagy zero kalorias isziket. Tobbnyire ivassal probaltam kompenzalni az ehseget. 156 cm vagyok, a legnagyobb sulyom 43 kilo volt covid alatt. (Genetikailag vekony vagyok). Utana mikor lefogytam 9 kilot, az volt egy-2 eve, nem birok visszahizni. Megrekedtem 35-36 kilonal, hiaba eszek mar tobbet. Szerintem ez a tobb evnyi koplalas miatt lehet. Szoval nem egy leanyalom ez az egesz..
2023. szept. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!