Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az anorexiások hogy hogy nem...

Az anorexiások hogy hogy nem betegek soha? Nincsenek megfázva, éhesen is bírják, nincsenek rosszul, hogy lehet ez?

Figyelt kérdés

Nálunk van egy anorexiás csaj, szinte csont és bőr, kb 160 cm körül lehet és szerintem nincs több 35Kg-nál, egész nap nem eszek semmit, csak egy almát, és mikor itt az influenza a normális ember lebetegszik az éhező meg bírja, hogy lehetséges ez?

Meg ennyi erőjük honnan van tornára? Másokat megszégyenítve fut, tornázik.


2015. febr. 6. 22:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Az anorexia halálos betegség- az már dolgozik rajtuk, a többi fel sem tűnik. A hánytatástól szétmaródik a nyelőcső, a fogak kihullanak a szájüreg nyálkahártyája tönkremegy - a gyomorsav csak a gyomorban nem okoz halálos problémát.
2015. febr. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
reméljük,osztáltársad csak sovány, és nem anorexiás
2015. febr. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ő csak sovány. Otthon biztos többet eszik, amit te nem látsz.
2015. febr. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
lehet a "normális ember" a leírtak alapján nem is annyira normális
2015. febr. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
67%
Én egyszer voltam anorexiás, épp 160 centivel, alig 35 kilóval. A családban mindenki beteg volt, de én sose kaptam el. De ez nálam genetika lehet, mert 20 év alatt egyszer voltam tényleg beteg, a nátha, torokgyulladás is max 2 napig tartott. Utána visszahízlaltak 55 kilóra, de most megint anorexiás vagyok. Napi 200 kalóriánál nem eszem többet, valamikor 3 napig csak vizet iszom, de mégis annyi energiám van, hogy csoda, minden nap több órát mozgom, míg más fél óra sétától kipurcan. És nem érzem az éhséget, mert a szervezetem annyira hozzászokott. De ha éhes vagyok ritkán, akkor is sokszor a kukába kerül minden, mert az agyam azt mondja, hogy nem ehetek. De nem hánytatom magam, azt nem azok csinálják, akik nem esznek, mert nincs is mit kihányniuk. Ezt az elsőnek üzenem. Nem tudom, mitől függ, de én voltam már emiatt hetekig kórházban, és annak ellenére, hogy előtte hónapokig nem ettem szinte semmit, mindent rendben találtak nálam, nem károsodott semmim. Nem tudom, mi az oka, de akikkel találkoztam eddig ilyen problémával, azoknál is így állt a dolog, egész nap tudtak szaladni evés nélkül, és nem estek össze, nem lettek állandóan betegek, ha valaki tüsszentett egyet mellettük.
2015. febr. 7. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
18%
Pocakos, ülő munkát végző férfiként (akinek jobban bejönnek a teltkarcsú lányok) mi sem állhatna tőlem távolabb, mint az anorexia népszerűsítése. Viszont az a határozott (noha nem tudom mennyire megalapozott) benyomásom, hogy a koplalás egészséges. Ezt fonalférgeken végzett kísérletek is alátámasztják - az eredmények nyilván nem alkalmazhatók közvetlenül az emberre, de az sem lehet véletlen, hogy a szegény halászfalvakban élő japánok közül kerülnek ki a legidősebb kort megérő emberek.
2015. febr. 7. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
41%

Visszatérve, amúgy a 6. vagyok.


Én, aki már másodszorra anorexiás, valahogy azt kell mondanom, bármennyire is nem ért vele egyet a többség, hogy én jobban érzem magam, mióta alig eszem valamit, amikor normál súlyban voltam, nem volt kedvem mozogni, csak lustultam, így pálcikaként kényszernek érzem az állandó mozgást. Nem vagyok egyfolytában fáradt és a tanulás is jobban megy, bár én se értem, miért, lehet, csak bebeszélem magamnak. És ha éhes vagyok, tényleg elég egy pohár víz, és egy napig egyáltalán nem érzem az evés szükségét. És utána se kívánok semmi mást, csak almát vagy egy kis sajtot vagy egy pohár tejet vagy valami párolt zöldséget. Tudom, ez nem válasz a kérdésedre, csak elmondtam, hogy érts.


De a kérdésedet is megpróbálom megfejteni.

Ha valaki rendesen eszik, a teste arra fordítja az energiáját, hogy emésszen, ezért van talán, hogy mások nem annyira bírnak tornázni. Viszont aki nem eszik, annak meg mondjuk nincs miből energiát kapnia..


De én is, mint a legtöbb anorexiás, kitalál mindenféle módszert, hogy a kóros soványsága ellenére ne azt mondják rá, hogy az ilyen csak feküdni tud. Mondjuk bogyókat szedve már lehet ezen segíteni.

Én egy időben azt csináltam (és gyakran most is bevetem a módszert, főleg, ha vendégségbe hívnak és nem akarok pofátlan lenni, hogy semmit sem eszem), hogy vannak ezek a Vitaday 1x1-es bogyók, abból megvettem mindegyik vitamint, és azt eszegettem, főleg a rágótabletta fajtáját, aminek még jó íze is van és attól el is múlik az éhségem, a vitamin ad egy kis energiát, viszont ha többet szedek be a kelleténél, amihez elég 4-5 darab egy napra, akkor állandó hasmenést produkál, amitől meg megint fogyni lehet, mert nem hasznosul a bevitt étel. Vagy sok cukormentes kávét és energiaitalt inni, és mindjárt van energia. És van még számtalan kis "trükk", amivel az ember evés nélkül energiához jut. Persze ez hosszútávon nem tesz jót az egész szervezetnek, de...

2015. febr. 7. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%
Az anorexiás ugyis meghalnak 30 elött, ezért Isten kegyes velük, hogy azt a rövid időt, ami hátra van nekik, egészségesen élhessék le. Fogalmam sincs amúgy.
2015. febr. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Osynho ***** válasza:
96%

"Viszont az a határozott (noha nem tudom mennyire megalapozott) benyomásom, hogy a koplalás egészséges."


Jujj, ne, valaki elhiszi. A szervezetnek szüksége van bizonyos tápanyagokra! A koplalással ezeket megvonod magadtól a szervezet elkezdi leépíteni magát (a fogyás jó esetben zsírból menne végbe). A másik, hogy a szervezet túlsúly, zabálás esetén is koplalhat, mivel nem kapja meg a szükséges tápanyagokat, viszont mondjuk brutál mennyiségű egyszerű szénhidtátot és zsírt igen, amit szépen el is raktároz. A delikvens viszont folyamatos éhséget érez, mert a szervezete igényli a hiányzó makrotápanyagokat, tehát zabálja továbbra is a hulladékokat. És így tovább.


"bármennyire is nem ért vele egyet a többség, hogy én jobban érzem magam, mióta alig eszem valamit"


Azt kellene megérteni, hogy nem az étel megvonása az egészséges fogyás módszere.

2015. febr. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
22%

1. az emésztés nem esz el energiát

2. üres a gyomor, nem jön rá a kajakóma

3. mentálisan beteg és hatalmas akaratereje van (ez kell ahhoz, hogy ne egyen, bírja az éhséget, a mozgást)


Én is voltam, körülöttem mindenki állandóan göthös volt, de én egyszer sem.

2015. febr. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!