Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az anorexiások hogy bírják ki...

Az anorexiások hogy bírják ki evés nélkül? Csak kíváncsiságból kérdezem.

Figyelt kérdés

2019. ápr. 2. 19:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Úgy hogy fejben betegek, sokan teljesen elveszítik a kapcsolatot a valósággal. Egészséges emberként ezt nyilván nehéz megérteni, de rengeteg olyan fóbia/kényszerképzet van amit kívülállóként nem tudsz megérteni.
2019. ápr. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
93%

Először is úgy hogy ez elsősorban egy mentális betegség. Aki anorexiaval kuzd, meg van róla győződve, hogy csúnya, kövér, ezért büntetést érdemel, azaz sanyargatja a testét.

Egyébként csak kezdetben nehéz. Miután a szervezet hozzászokik a kevés étkezéshez és energiahoz, a gyomor osszeszukul így az éhségérzet is csökken.

2019. ápr. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
56%
Én olyat is olvastam hogy vattát bele mártanak valamibe és azt lenyelik mert attól is jól lakottnak érzik maguk
2019. ápr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
11%
Kb úgy bírák ki evés nélkül, ahogy a herkások nem bírják ki anyag nélkül.
2019. ápr. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Volt egy anorexiás lány beszélgető parnerem. Evett ő is amenyi jól esett, persze össze van szűkülve a gyomruk. Nasizott is meg minden, de utána ment hánytatni magát. A bokám vastagabb volt majdnem mint a combja. Így meg lehet oldani. Ez szerintem nem élet amúgy, de ilyen egy súlyos betegség. Nem kell lenézni őket vagy valami, ez egy valóban súlyos betegség, amivel ártanak is maguknak, de ez nekik szinte kényszer.
2019. ápr. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%
Én abszulút megértem őket. Neken ilyen problémám nem volt, viszont súlyos borderline personality disorderem van. Tudom milyen, amikor az ember egyszerűen nem ura saját magának. Mindkettő nagyon nehezen gyógyítható, ha egyáltalán az. És mindkettőnek nagyon súlyos, szélsőséges esetben halálos következményei vannak.
2019. ápr. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Miss Endzsi ***** válasza:
85%
Tudom milyen érzés. Egyszerűen úgy érzed olyan sz*r vagy, hogy nem érdemelsz ételt. 'Kövér vagyok', pedig a közelében sem, de te nem úgy látod. Össze is volt szűkülve a gyomrom, nem is nagyon voltam úgy éhes.
2019. ápr. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

# 4


Hát ez jó mellément, semmi köze a kettőnek egymáshoz. A heroinfüggőség nagyon erős fizikai addikció, az anorexia meg egy mentális betegség aminek a természetéből adódóan súlyos testi tünetei lesznek.

2019. ápr. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
24%

Annyira azért nem ment mellé. Az okok valóban mások, viszont a következmények hasonlóak. Pár dolgot megéltem már, hidd el, hogy van hasonlóság.


A matematikában pl a sinus hiperbolicusnak semmi köze a szögtüggvényhez, mégis az a neve, mert bizonyos szempontból hasonlóan működik.

2019. ápr. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

Az anorexia önmagában étvágytalanságot jelent és külső oka is lehet. Az anorexia nervosa egy testképzavar, agyban dől el. Eleinte persze nehéz kihagyni az étkezéseket de idővel takarékra áll a szervezet, összeszűkül a gyomor. Ha a megszokottnál többet eszel pedig gyomorpanaszaid lesznek, hányás hasmenés, nem bírja el a szervezet a plusz ételt.

Más mentális betegség miatt volt anorexiás időszakom, az ételmegvonás mögött nem az alacsonyabb testsúly elérése állt. De eltudom képzelni azt a mentális húzóerőt ami a testképzavarosakat motiválja.

2019. ápr. 3. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!