Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miert neveli a magyar ember...

Miert neveli a magyar ember arra a gyereket, hogy a fozelek meg a gyumolcs heja az egeszseges?

Figyelt kérdés

Nekem ugyan meg nincs gyerekem, de a csaladban van 4 is.

Folyton azt hallom anyamtol, meg tesomtol meg az osszes nagy es dednagymamatol, hogy a "fozeleket meg kell enni, mert abban van a vitamin" meg a "hejat is meg kell enni, mert abban van a vitamin"

Komolyan mar belefaradtam a "teritesukbe"...

Szerintem a fozelekben semmi egeszseges nincs (mondjuk en is szeretem, mert finom) de konkretan nem tudom mi az egeszseges benne....a zoldsegek megfonek tehat a vitamin mar nincs meg benne, viszont feltuningolva tejjel (zsir) es liszttel (habarasnal, vagy rantasnal az olaj) egyaltalan nem egeszseges szerintem.

A masik meg a tecsos es egyeb hipermarketi gyumolcsok amiket en meg megpucolva sem szivesen adnek a gyerekeknek (pl iden telen vettunk tobbszor is narancsot-mandarint es kb 3 napig nem tudtam lemosni az erlelo gaz szagat a kezemrol!!!es ezt masok is tapasztaltak akik ott vasarolnak)


2009. jún. 11. 00:24
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
azért, mert meg sem kóstolják, csak ránéznek és azt mondják hogy fujj. amúgy meg egészséges, jó az emésztésnek is.
2009. jún. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Ha habarással készítik a főzeléket (nem lisztes rántással) igenis egészséges. ha nem főzik agyon benne a zöldséget, marad benne vitamin és tele van olyan ballasztanyagokkal, ami jót tesz az emésztésnek. én jó szívvel fogom adni a gyerekemnek a főzeléket.
2009. jún. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A vitaminok egy része azért benne marad a főzőlében, mert ugye a főzeléket azzal higítod. Amúgy meg szüksége van a szervezetnek a rántásban található gabonafélére (liszt) és zsiradékra is (olaj). Úgy kell főzni, hogy ne tocsogjon az olajtól, de azért legyen benne. A vitamin meg nem a gyümölcs héjában van, hanem közvetlenül alatta, amit ha megpucolsz, nem tudod olyan vékonyan pucolni, hogy ne jöjjön le. Nem utolsó sorban rostokat is tartalmaz, ami jó az emésztésnek.

És hogy nem friss a hiperes? Nem ott kell vásárolni vásárolni zöldséget, gyümölcsöt hanem piacon. Ha te úgy látod jónak, szoktasd majd rá a gyerekedet arra hogy csak húst egyen krumplival meg rizzsel, ezzel kialakítasz nála egész életére szóló rossz étkezési szokást. És ezt nem bántásból írtam!

2009. jún. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenesetre gyerekésszel nehéz felfogni hogy miért nem a szép szines "Meki" vagy a sarki új pizzéria a menő. Attól hogy manapság divat utálni a tejet, igenis nagy jelentősége van az emberi táplálkozásban. Biológiailag teljesen tiszta gyümölcsöt pedig ültess és termeld ki. Csak nem tudom mikor lesz időd valami pénzt is keresni emellett megélhetésedre. Rajtad is áll, hogy mennyire lesznek egészségesek a közeljövőben kertjeink. (Nem vagyok zöldpárti, de valóban egyre nehezebb permetszerek nélkül bármit is kitermelni).
2009. jún. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
98%
A legjobb ha a zöldséget-gyümölcsöt a piacon a kistermelőtől veszed. És igen, az a jó ha megeszed a héjját is, mert úgy komplett. A főzeléket meg minél kevésbő főzöd annál jobb.
2009. jún. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
17%
A főzeléket nem csak a vitaminok miatt kell tenni, hanem azért is, mert a meleg, puha étel jót tesz az emésztésnek. A gyümölcsök héjában pedig ma már annyira elhanyagolható a vitaminmennyiség a keresztezéseknek, nemesítéseknek, műtrágyázásnak köszönhetően, hogy azt tényleg felesleges megenni, sőt a vegyszerek miatt kifejezetten káros, ne edd meg!
2009. jún. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek a valaszat.

Sok erdekes informaciot hallotam most, de meg nem lettem teljesen meggyozve :)

Nem hussal-krumplival-pizzaval-mekivel etetnem a gyerekem, hanem mondjuk nyers/ vagy csak enyhen parolt zoldseggel...es a gyumolcsot meg a nagymamam kertjebol is csak pucolva, hiszen mar az esovizben is annyi permetszer van hogyha par ev alatt felgyulemlik akkor hmar rakos leszel tole.Pedig nem hiperben vesszuk a zoldeket.De sok embernek biztos nincs ra lehetosege hogy a mamaja kertjeben bio modon termelteket egye :(

Amugy meg szerintem a magyar konyhaban epp eleg etel tartalmazza azt a "szukseges" zsir+liszt mennyiseget....

Azert koszonom a valaszokat.

2009. jún. 12. 02:17
 8/9 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Én értem, hogy mire gondolsz, de szerintem ez már túlaggódás. Ennyi erővel levegőt se vegyünk, mert az is szennyezett.

2009. jún. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Már én sem térítek...

A főzelék egyébként elkészíthető habarás, rántás nélkül is, a gyereknek például ha sűríteni akartam, krumplival főztem.

Multiban pedig pont a gáz miatt nem vásárolok, marad a jó kis hazai zöldséges vagy kiskertjéből árulgató néni és bácsi. biztosan kezelik a növényeket valamivel, de legalább éretten szedik, nem gázzal pirosítják.

És hol vagyunk még az azbesztládában termesztett paradicsomok témájától...

2010. okt. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!