Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy kezdjek el normálisan...

Hogy kezdjek el normálisan étkezni?

Figyelt kérdés

Van rajtam jó pár plusz kiló, viszont izomból nem sok. Nekiálltam edzeni. A cél az izmosodás és mellé, hogy fogyjak. Az étrendem viszont egy kb. valami. Egészségesebben eszek, mint ezelőtt. Elhagytam a cukros cuccokat és a nasit, fehérjedúsabb kajákat eszem. A mennyiséget is lejjebb vettem. (Régebben annyit ettem, hogy kifeküdtem, most kellemesen jól eső kisebb adagot eszek.)


Nekiálltam utánaolvasni az étrendeknek, viszont elég sokrétű a dolog, ahogy látom. Tudtok olyan oldalt ajánlani, ami TÖMÖREN összefoglalja jól a lényeget és SOKFÉLE mintaétrendet mutat? Tehát, se pénzem, sem időm spéci ilyen olyan magokból meg életemben nem hallott gyümölcsökből álló reggeli zabkását csinálni és hasonlók.


Érdemes lenne elmennem első körben valakihez, aki készít nekem egy étrendet és átbeszéli velem a lényeget? Milyen árban lenne ez reális?



2023. aug. 15. 23:09
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Mi az, hogy egészségesen eszel? Mi az, hogy egészséges evés? A dietetika nem használja ezt a fogalmat, csak a Házi Patika. Mi a baj a cukorral? Mi az, hogy nasi? A fehérjedús kaja önmagában miért egészséges? Mennyi a napi kalóriabeviteled? Ha a fogyás melletti izomépítés a cél, akkor a progresszív súlyzós edzés mellett értelemszerűen egy kalóriadeficiten alapuló diétára van szükséged, nem random mintaétrendekre. Miért kéne mintaétrendet követni, amikor egy kalóriaszámoláson alapuló flexibilis diéta a legcélszerűbb választás mindenki számára egyénre szabottan?

Nyugodtan felkereshetsz egy dietetikust, aki a táplálkozás alapjaival megismertet téged jó pénzért, de megnézhetnéd ezt a videót is, és talán kérdésed sem maradna:

https://www.youtube.com/watch?v=Jpcnld179tY

2023. aug. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

ha neked nincsen pénzed gyümölcsre se meg nincs időd egy 3 perc alatt elkészíthető zabkására se akkor ez nem a te sportod lesz


amúgy az előző komentelőt ki egészíteném ezzel a cikkel - [link]


caloria deficit + progressziv erő edzés

2023. aug. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"Mi az, hogy egészségesen eszel? Mi az, hogy egészséges evés?"

Ezt úgy értem, hogy próbálok nem egészségtelen ételeket enni. Napi 1 liter cola, 1 tábla csoki meg hasonlók voltak ezelőtt.


"Mi a baj a cukorral?"

Személy szerint az volt vele a bajom, hogy napközben, amikor kicsit fáradt voltam, benyomtam valami nagy cukortartalmút, ami feldobott fél órára, aztán még rosszabbul lettem. Amióta ilyenkor nem cukros dolgokat eszek, jobban vagyok.


"Mi az, hogy nasi?"

Csoki, cukorka, chips, stb.


"A fehérjedús kaja önmagában miért egészséges?"

Ezt úgy értettem, hogy az edzés miatt inkább eszek csirkemellet, mint pékárút.


"Mennyi a napi kalóriabeviteled?"

Jelenleg próbálom kb. annyira kihozni, amivel tartom a súlyom, illetve kicsit alá.


"Miért kéne mintaétrendet követni, amikor egy kalóriaszámoláson alapuló flexibilis diéta a legcélszerűbb választás mindenki számára egyénre szabottan?"

Mert az egy alap, kezdőként úgy érzem, hogy abból jobban kitudok indulni. Látok egy mintát. Gondolom te sem kapásból oldottál meg a suliban egy egyenletet, hanem levezettek neked egy mintát.


A videót köszönöm, holnap megnézem és kiírom a lényeget! :D

2023. aug. 15. 23:25
 4/6 A kérdező kommentje:

"ha neked nincsen pénzed gyümölcsre se meg nincs időd egy 3 perc alatt elkészíthető zabkására se akkor ez nem a te sportod lesz"

Ezt sem mondtam. Azért más árban van egy alma (egyébként azt kapok ingyen is), mint a lidl-ben időszakosan kapható egzotikus gyümölcsök.

És az ilyen olyan szórj/darálj/vágj 20 dolgot nem 3 perc lesz. A csirkemellet bedobom a sütőbe, ráfordítok kb. 1 percet és várok 20 percet, aztán kész. A túrót kibontom és megeszem.


A linket köszönöm, ezt is átnézem!

2023. aug. 15. 23:27
 5/6 anonim ***** válasza:
41%

Amúgy az egészséges étkezésnek nem az a lényege hogy minél egzotikusabb dolgot egyél.

Edzésnél lényeges a fehérjebevitel, a kb 1.6g fehérje / ttkg t kb kéne hoznod. Ezt csirkemellel viszonylag könnyű hozni, de egy tucat más fehérjedús étel van ezen kívül, mint babfélék, tojás stb.

A többi része az étkezésed pedig jó ha változatos tud lenni, zöldségekkel, gyümölcsökkel és egyebekkel. A kulcs igazából a változatosság és a mérték.

2023. aug. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
13%
Kezdetnek egy KFC rendelés megteszi.
2023. aug. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!