Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnék gyorsan meghízni?

Hogyan tudnék gyorsan meghízni?

Figyelt kérdés
15éves lány vagyok,és 46 kg.Szerintem elég sovány vagyok,és már mások is mondták ezt.Az a gond,hogy gyorsan fogyok de nehezebben hízok(tudom,ezt minden túlsúlyos nő megirigyelheti:),de én azt szertném,hogyha meghíznék.Milyen táplálkozási tanácsokat tudnátok adni erre?Miket kell ennem a gyors hízás érdekében?(persze ezt később átalakitom izommá).Kérlek segítsetek!
2009. jan. 1. 14:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%

Bár nem írtad,milyen magas vagy,szerintem 15 évesen nem vészes a 46kg.

A "gyors" hízás tudtommal rendkívül egészségtelen.Inkább fokozatosan emeld a kalóriabevitelt,de azért mozogj is rendszeresen!

2009. jan. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
42%
Sok cukros, kalóriadús étel, kevés mozgás egyenlő HÍZÁS.
2009. jan. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

nem úgy megy ez, ahogy sokan elképzelik. azért vagy sovány, mert egyrészt alkati dolog, másrészt meg gyors az anyagcseréd. hiába kezdesz el enni minden nyakra főre enni, nem fogsz látványosan felszedni, mert valószínűleg a gyors anyagcsere miatt vilámgyorsan elégeted a kalóriákat. én is ilyen alkat vagyok, magamtól szedtem fel pár kilót, mióta fogamzásgátlót szedek.

abszolút megértem, hogy nőiesebb formákra vágysz, de a zabálás nem vezet semmi jóra, max annyit érsz el vele, hogy megterheled az emésztőrendszered, és a szíved.

én inkább azt javaslom, hogy táplálkozz rendesen, a 3 főétkezés legyen meg, én naponta egyszer egyél meleg főtt ételt mindenképp. és kezdj el olyan sportot űzni, ami izmokat fejleszt, attól is formásodsz. ha meg beállt a menstruációd, megpróbálhatsz fogamzásgátlót szedni. (persze nőgyógyásszal való konzultálás után)

2009. jan. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen alkat vagyok, szóval megértem a problémádat. A 3. hozzászólóval egyetértek, nem igazán tudnék hozzátenni. Ne zabálj, nem az fog segíteni, egyél rendesen, mozogj, tényleg nem olyan könnyű, ahogy ezt sok túlsúlyos elképzeli.

Én is bármit ehetek, nem sok rakódik le, a fogamzásgátló nekem is kicsit segített ebben, és jó étvágyam volt régebben is (leszámítva a gyerekkorom egy részét, amikor sokat betegeskedtem), de beletelt pár évbe, mire elértem, hogy nem látszanak ki a bordáim, és mindezt úgy, hogy tényleg jó étvágyam van és szeretem az állítólag hizlaló ételeket is, és a csokit se vetem meg, és csak betegen diétáztam mindig, amikor muszáj volt.


Ha kialakítasz egy rendszeres étrendet és mozogsz is, és megpróbálsz kicsit finomítani ezen a manapság divatos rohanó életmódon, hogy legyen elég időd pihenni is, levezetni a feszültséget (ugye neked ott a suli), illetve a fogamzásgátló is segíthet valamennyit, bár ez is attól függ, milyet kapsz, sikerülhet, de valószínűleg kövér sose leszel, mert ilyen az alkatod, viszont ilyen alkattal meg arra kell figyelni, hogy kerüld a stresszt, amennyire tudod, meg eleget egyél és mozogj, és ne fogyj az alsó ideális súlyhatár alá.

2009. jan. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A sok túlsúlyos most jöhet lepontozni az értelmes válaszokat, de a hozzánk hasonló alkatúaknak legalább olyan nehéz felszedni 1-2 kilót és megtartani az ideális súlyt, hogy ne menjen még lentebb, mint a túlsúlyosaknak lefogyni és nem hízni tovább. Ugyanúgy utálnák ezt a helyzetet, mint a másik oldalt.
2009. jan. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%

"Miket kell ennem a gyors hízás érdekében?(persze ezt később átalakitom izommá)." Tevedes, zsirbol nem lesz izom.

Sportolj, az izom szebb format ad mint a zsir.

En is nehezen hizok altalaban bar volt pelda az ellenkezojere is. Nekem az valt be, hogy elkezdtem sportolni es igy a csontkollekciobol osszeszedtem egy normalis alkatot. (Az egyetem miatt meg mar volt ra pelda hogy kicsit elzsirosodtam, de a helyes taplalkozas es a sporolas megoldotta.)

(Tigi)

2009. jan. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%

A fogamzasgatlot nem ajanlom. En nem jatszanek hormonkeszitmenyekkel, hacsak nem muszaly. Lattam mar egy par embert akiknek a betegsege hormontartalmu keszitmenyek miatt alakult ki... Lehet, hogy a mai fogamzasgatlok mar sokkal jobbak mint a regebbiek, de nem erdemes veluk jatszani, mert nem gyenge dolgok, es mint a tobbi gyogyszer van mellekhatasuk is.

(Tigi)

2009. jan. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%

Ja amúgy én sem értem, miért lettek lepontozva az értelmes válaszok.

pl igazán nem értem, mi kivetnivaló volt az én válaszomban (3. vtam). aki ész nélkül pontoz, legyen már annyira jófej, és fejtse ki, mi a probléma az egyes válaszokkal.

2009. jan. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátlót tényleg csak ha muszáj más miatt is (nekem kellett más miatt is, nem részletezem, hormonális probléma), szóval ezt viszont csak orvossal egyeztetve, ő is ezt fogja mondani, mert hízásra ezt nem írnak fel, ha nincs más oka is, de egy picit tényleg segít, nem tudom, mi az benne, ami erre van hatással, de azóta rajtam tud maradni, aminek kell, addig meg nem igazán ment a dolog.
2009. jan. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A fogamzasgatlo szedese a szervezet hormonhaztartasat valtoztatja meg, ezert van az hogy egyesek meghiznak masok fogynak tole.

(Tigi)

2009. jan. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!