Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tényleg ilyen komolyan kell...

Tényleg ilyen komolyan kell venni a diétát?

Figyelt kérdés
Kb 4 hónapja állapítottak meg inzulinrezisztenciát, de az előtt nagyon durván ettem cukrot meg fehér lisztet, volt hogy napi 2 tablacsoki vacsorára több ezer Ft-ért meki és ezek nem havi egyszer hanem heti egyszer kétszer, nem figyeltem egészséges életmódra, a kérdésem az lenne, hogy tényleg szigorúan kell venni a diétát? Nem elég csak kb a negyedére csökkenteni, amit eddig bevittem cukor liszt.

2023. szept. 17. 08:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Nézd. Azt eszel, amit csak akarsz. Sokan lövik magukat inzulinnal, úgy is lehet élni. Meg fehér bottal vagy kerekesszékben is. Nem muszáj komolyan venni a diétát.
2023. szept. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy amiatt van inzulinrezisztenciam mert így éltem, de ha lecsökkentem akkor nem múlna el?
2023. szept. 17. 09:14
 3/19 anonim ***** válasza:
47%
Egyaltalan nem kell komolyan venni, ahogyan a te kerdeseidet sem.
2023. szept. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem értem miért nem lehet választ adni a kérdésre, ha meg nem tudod a választ rá akkor csak lapozz tovább. Mivel nem rég diagnosztizáltak nem értek hozza azért kérdezem .
2023. szept. 17. 09:17
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosod mit mondott? 'Semmi baj Kevinke, hamarosan cukorbeteg leszel de egyet se felj, nem kell lemondani a cukorkarol csokikarol feherlisztrol, egyed nyugodtan tovabb. Majd lefogysz 15-20 kilot amikor levagjak a labadat.'
2023. szept. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nézd. Tudom milyen. Én is IR határos vagyok. Apám se figyelt rá. Mire elkezdett figyelni addigra stroke-ot kapott és a veséje tönkrement. Járni is nehéz volt neki mert fájt a lába.

Ha akarod akkor ne figyelj rá. De akkor fogadd el a következményét. Az az igazság, hogy az IR-t könnyebb rendben tartani, ha első pár hónapban teljesen 100%-osan betartod és utána miután beállt a cukrod és az inzulinod akkor lehet egy PICIT bűnözni (bár lehet addigra nem is kívánod).

Az az igazság, hogy igen. Az eddigi zabálásod nagyban hozzájárult ehhez az âllapothoz. A tested túlterhelődött és sok volt neki.

Ha most nem állsz le az olyan mintha mindennap 3 órát aludtál és idejössz megkérdezni minket, hogy ahelyett, hogy 8 órát alszol elég lesz-e az, hogy 4 órát alszol, hogy ne legyél fáradt. Nem. Nem lesz. Ne tőlünk várd, hogy megengedjük neked, hogy tovább cseszd el az életed, az legyen a te döntésed.

2023. szept. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez kábé olyan szintű kérdés, hogy valóban büdös és ráncos leszek, ha sok cigit szívok?
2023. szept. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Érdemes leállni a cigivel?
2023. szept. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Be tartom a diétát minden erőmmel már azóta nem eszek cukrot se fehéret csak kb 2szer ettem azóta, csak egyik ismerősöm folyton ezzel csesztet, hogy miért nem csak csökkentem szerinte felesleges teljesen átállni. Ezért gondoltam kiírom hátha tud valaki írni egy magyarázatot amit majd mondok neki is hogy miért nem.
2023. szept. 17. 10:29
 10/19 anonim ***** válasza:
Szakítsd meg vele a kapcsolatot, ilyen ismerősökre nincs szükséged.
2023. szept. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!