Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen tapasztalatotok van a...

Milyen tapasztalatotok van a gluténszegény étrendről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nincs érzékenységem, legalábbis nem tudok róla. Nem ilyen okból kifolyólag jutottam el dokihoz (nőgyógyász) de beszélgettünk és tanácsolta, hogy próbáljam meg a glutént csökkenteni az étrendemben, mert egy teljesen egészséges ember pajzsmirigyének sem tesz jót a fogyasztása.


Teljesen nem igazán tudom kiiktatni, legalábbis nem egyik napról a másikra, de kenyeret már gl menteset fogyasztok.

Az érdekelne, akik hasonló tanácsot kaptak, éreznek-e valami változást azzal, hogy csökkentették a fogyasztását a glutént tartalmazó élelmiszereknek?

Elsősorban nők tapasztalataira vagyok kíváncsi, mert több helyen olvastam már hogy sok problémát tud okozni akár a hormonháztartásban is a fogyasztása.

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!



2023. szept. 25. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmiféle evidencia nincs rá, hogy a gluténmentes étrend bármit is befolyásolna a pajzsmirigybetegségeknél...
2023. szept. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért érzi magát az orvosod komoetensnek táplálkozási tanácsokat osztogatni, mikor ő nem ezt tanulta, nem kompetenciája.

Én sem végzek rákszűrést dietetikusként.

Baromság, amit mondott, ha nem vagy érzékeny nem kell kiiktatni. Pajzsmirigy problémád van amúgy vagy bàrmi más? Mert mindent lehet kezelni valamennyire tàplálkozással, de kiiktatni valamit, csak mert ezt hallotta, butaság.

2023. szept. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem mondta hogy iktassam ki, csak hogy csökkentsem.

Sajnálom, hogy egy egyszerű kérdéssel felhergeltem embereket. Tapasztalatokra lettem volna csak kíváncsi.

2023. szept. 25. 17:02
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
De ez nem egy okos tanács, mert semmi evidencia nincs rá.
2023. szept. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Semmi okod nincsen rá, ha nem vagy gluténérzékeny.


Az orvosod meg nem kompetens ebben, mert nem végzett táplálkozástudományi szakképzést, csak okoskodik, szóval minimálisan sem kell hallgatni rá.

2023. szept. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyik ismerosom ennek a dietanak koszonhetoen tettek rendbe es lett babas :)
2023. nov. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!