Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Magas cukor szintem van...

Magas cukor szintem van diétáznom kell mit lehet ennem innom?

Figyelt kérdés
Érdekelne hogy mivel magasa cukor szintem és szednem kell rá gyógyszert (merckformin 500g és 1000 g)ez alatt diétáznom kell nagyábból olvastam miket ehetek és nagyjából egy napi étrend is le van írva de azért érdekelne hogy cukor mentes dolgokat ehetek illetve ihatok?Mondjuk az energia ital az amire most gondolok abból van cukor mentes hogy ihatok-e és ha igen akkor így 1 héten mennyit?Nem szoktam sokat inni napi 1 vagy 2...😁és van még egy a cukor mentes rágó hogy azt használhatok?Van olyan aki hasonló helyzetben volt aki tudna tanácsot adni?Vagy vmilyen oldal ahol ennek jobban utánna járhatok?
2023. szept. 26. 23:55
 1/7 anonim ***** válasza:
26%

"cukor mentes dolgokat ehetek illetve ihatok?"


Te ilyen szellemileg visszamaradott vagy, hogy számodra nem teljesen evidens, hogy cukormentes termékeket nyugodtan fogyaszthatsz a magas cukorszinted ellenére? Szerinted viccből cukormentes egy termék? Olyan magasröptű a kérdésed, mint ha azt kérdezted volna hogy nem ihatsz alkoholt, mert vezetned kell, de alkoholmentes üditőitalt vagy szénsavmentes ásványvizet fogyaszthatsz-e.

2023. szept. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem értem a cukormentes dolgokat miért kérdezed, ennek semmi értelme. De a másik, amit nem értek, hogy miért nem küldtek akkor el dietetikushoz vagy miért nem mondta el az, aki felírta neked a gyógyszert, hogy mikor mit kell csinálni? Egy ilyen állapotnál nagyon fontos mindenről tudnod, mit hogy kezelj, sőt ettől függetlenül lesznek kiugró értékek is, azt is tudni kell akkor mit kell tenni, milyen diéta kell, stb.... Ezt egyedül nem tudod megoldani.
2023. szept. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A merckforminnal vigyázz, félévente ellenőriztesd a vérképedet, mert nálam pl. 1,5 év alatt 30%-os esést okozott a hemoglobinban és súlyos vashiány következett be. Szinte mindent ehetsz, legfeljebb a szénhídrátokat szorítsd a minimumra.
2023. szept. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen kérdéseket miért nem az orvosnak/dietetikusnak teszed fel?
2023. szept. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
1.kommentelő azért kérdezem mert más édesítőszerek vannak benne!Plusz a mennyiség felől is érdeklődtem !
2023. szept. 27. 11:56
 6/7 A kérdező kommentje:

Egyébként javasolták a heti 3×40perces mozgást és a diétát leírták azt is hogyan szedjem a gyógyszert illetve el mondták mit váltsak le amit amúgy is tudok hogy a kenyeret rozs kenyérre ...

De vki azt is mondta (orvos)hogy gyümölcsöt sem ehet mert cukor van benne...a másik orvos meg azt mondta hogy ehetek...ezért is kérdeztem rá inkább a cukormentes dolgokra

2023. szept. 27. 12:02
 7/7 anonim ***** válasza:

Banánt nem ehetsz, de pl almát igen.


Egyél sok párolt zöldséget, brokkolit, karfiolt, répát - ezeket simán lehet fogyasztani.

Más édesítőszereket fogyaszthatsz, pl. eritritet.

2023. szept. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!