Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen ételeket lehet lefagyas...

Milyen ételeket lehet lefagyasztni? Nem veszélyes?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam hogy lefőzők nagy adagot hogy lefagyasszam és ne kelljen minden második nap főzni.

Főzelékeket, zöldségfasírtokat, curryt biztonságos lefagyasztani két hétre kb? ( minden növényi tejből készülne)



2023. okt. 7. 00:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, le lehet, majdnem mindent.

De ki kell adagolni, hogy mennyit eszel meg egyszerre, mert, ha egyszer kiolvasztottad, akkor nem szabad visszafagyasztani.

Amit nem javasolok lefagyasztani, az pl kocsonya, vagy a már kisütött rántott hús, vagy a rakott krumpli. De lefagyasztható a krumlipüre, a rizs. Van, aki lefagyasztja a tésztaféléket is, én nem szeretem (vagy csak akkor, ha a tészta félig főtt, és kiolvasztáskor a mikróban még "főzöm" egy kicsit).

Én is hétvégén főzök meg a következő hétre, és van, amit lefagyasztok, de van, ami eláll 5 napig a rendes hűtőben is. Sokszor előre elkészítek 50+ db fasírozottat, nyersen úgy fagyasztom le, hogy ne érjenek egymáshoz. Amikor már kőkemények, akkor beleteszem egy zacskóba az összeset - akkor már nem baj, eha egymáshoz érnek - és akár 3-4 hónap múlva is jó, egyet-egyet kivenni és megsütni (előző nap kiveszek annyit, amennyit másnap megeszünk, a rendes hűtőbe teszem, éjjel kiolvad, de nem romlik meg addig, amig aznap megsütöm tíz perc alatt). Ugyanez rántott hússal. Bepanírozom, tálcára teszem őgy, hogy ne érjenek össze. Amíg kopogósra nem fagy, addig nem szabad, hogy egymáshoz érjenek - ha már megfagyott, akkor egybe lehet rakni egy zacskóba vagy dobozba.

Bab- és lencsefőzelék megfőzve, kiadagolva, egyadagos dobozokban vannak lefagyasztva. Két hónap múlva is jó (ha nem volt áramszünet). De a krumplifőzelék nem jó lefagyasztva.

Ha konkrétan kérdezel egy-egy ételt, akkor könnyebb megmondani, hogy igen vagy nem, mert ismerünk 500 féle ételt, képtelenség mindegyiket felsorolni.

2023. okt. 7. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

le lehet és teljesen biztonságos, a tápanyagok is benne maradnak

én ragukat is szoktam fagyasztani, leveseket is, fasírtot is. zöldségfasírt is biztosan működik. krumplit nem javaslok, de még nokedlit, gnocchit is lehet fagyasztani. főzelékeket is le lehet, zöldségfasírtot is le lehet.

amit írtak is előttem hogy ezeket visszafagyasztnai már nem szabad. nem is tudom más hogy bírja aki pl egyedül lakik és főz hogy nem fagyaszt semmit.


"Ha konkrétan kérdezel egy-egy ételt, akkor könnyebb megmondani, hogy igen vagy nem, mert ismerünk 500 féle ételt, képtelenség mindegyiket felsorolni."

--> ez így igaz

2023. okt. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Bármi lefagyasztható és szobahőn kiengedve nem lesz "szottyos" vagy bármi.
2023. okt. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

BARMIT nem lehet.

Pl soban-vizben fott krumpli, rakott krumpli, krumplifozelek eheto marad, de gusztustalan allaga lesz. Ha megeszed semmi bajod nem lesz tole, de undorito megenni. Viszont a krumplipure fagyaszthato.


Es meg van par kivetel.

2023. okt. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!