Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az alkohol jót tesz a gyomornak?

Az alkohol jót tesz a gyomornak?

Figyelt kérdés

Nekem gyerekkorom óta sz@r az emésztésem, nem bírom a nehéz ételeket, sokszor puffadok mindentől. Igazából akkor jó a közérzetem ha keveset eszek és kerülöm a glutén tartalmú ételeket és a káposzta és babféléket meg az olajban sült dolgokat.

De a férjem szerint én a "fényen élek", enni kell rendesen, meg inni a nehéz ételekhez alkoholt, mert az segíti az emésztést. Na a múltkor megittam egy házi pálinkát a töltött káposztához, hát három napig görcsöltem utána.

Igazából nem tudom, hogy jó e az alkohol vagy pusztítja a bélflórát ami nekem így is gyenge?



2023. okt. 13. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:
14%

Semmi baja nem lesz a gyomrodnak!

Sőt ha vörös bort iszol és nem sört vagy pezsgőt akkor a még jót is tesz!

2023. okt. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tesz jót az alkohol, sem a gyomrodnak, sem a bélflórának. Érdemes lenne kivizsgáltatnod magad ha ennyire problémás az emésztésed, bár abban a férjednek nincs igaza, hogy nehéz ételeket kell enni, a töltött káposzta az pl. pont elég évente 2x.
2023. okt. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az alkohol nem tesz jót az emésztésnek semmilyen formában.
2023. okt. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"férjem szerint én a fényen élek, enni kell rendesen, meg inni a nehéz ételekhez alkoholt"

Hiteles forrásokból vagy képzett szakemberektől tájékozódj dietetikai kérdésekben, ne az észkombájn férjedtől. Ha ilyen krónikus emésztési problémáid vannak, akkor miért nem mentél már el rég vizsgálatokra/orvoshoz?

"ha vörös bort iszol és nem sört vagy pezsgőt akkor a még jót is tesz"

2023-ban még mindig itt tartani táplálkozástudományi témában szánalmas. Ma már a Femina.hu-n kívül minden szakirodalom egyetért abban, hogy se a vörös bor, se semmilyen szeszes ital nem jár bizonyított és kézzelfogható fiziológiai pozitívummal, csak negatívummal, különösen az emésztőszervrendszer tekintetében.

2023. okt. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, hogy az alkohol nem megoldás, sőt árt, csak megerősítést szerettem volna kapni ebben, hogy a férjemnek tudjak érvelni. Sajnos a májam kevés epét termel, de ez gyerekkorom óta így van, ez okozza a problémákat. Szakember? Az orvosok megelégedtek azzal, hogy gyógyszert írtak fel az emésztés elősegítésére (quamatel) , de nem akarom magam életem végéig gyógyszerezni, se alkohollal kúrálni.

Elkezdtem szedni a máriatövis kapszulát a máj erősítésére.

Nekem nem baj ha a "fényen élek", hiszen a fontos tápanyagok bekerülnek az étrendembe. Nem eszek kenyeret, olajban sült dolgokat és a jó nehéz "parasztkaját" de minden mást igen.

2023. okt. 14. 13:03
 6/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk így már eléggé jár a taps a pálinkázgatásért.
2023. okt. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Rákérdezhetek: a férjed 100 kiló körüli, igaz?
2023. okt. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Talált, süllyedt!!!😅😅😅😅

Én meg feleannyi...

2023. okt. 15. 19:00
 9/9 anonim ***** válasza:

8.

"A rendesen kell enni" az ő szófordulatuk. Nekik az a rendes, ha 3 számjegyű a súly.

2023. okt. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!