Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha saját testsúlyx 1.6 gramm...

Ha saját testsúlyx 1.6 gramm fehérje nincs meg mekkora baj?

Figyelt kérdés

Azt olvasom sok helyen, hogy saját testsúlyt megkell szorozni 1.6-2.2-vel és annyi gramm fehérjét kell bevinni naponta

De hogyha pl csak 100grammot viszek be 140helyett?



2023. okt. 15. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha izomépítés a cél, akkor azért az 1,5-1,6 g/tskg fehérjét érdemes bevinni. Ez szilárd étellel sem nehéz feladat, de ha hajlandó vagy pénzt költeni proteinporra, akkor az is jóbarátod lehet. Egyébként pont mostanság jött ki egy kutatási anyag, ami azt mérte, hogy az 1,2 g/tskg fehérjét tartó sportolók átlagosan ugyanolyan mértékű izomnövekedést értek el egységnyi idő alatt, mint a 2,0 g/tskg fehérjét tartó kontrollcsoport sportolói. Erre minden bizonnyal az a magyarázat, hogy a fehérjebevitel csak egyetlen tényező a sok közül. A fehérjebevitelen kívül még rengeteg más étrendi és edzésbeli faktor befolyásolja az izomnövekedést. Ergo ha a kalóriabeviteled rendben van, jó az edzésed, jó a progressziód, jó a regenerációd, akkor nagy bajok nem lesznek izmosodás terén, fehérjebevitel ide vagy oda. Meg ugye az sem mindegy, hogy a hét egy-két napján nincs meg a szükséges fehérjefogyasztás, vagy a hétből hét napon nem fogyasztasz elég fehérjét.
2023. okt. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1 köszi.

Az a baj a kutatásokkal, hogy szerintem nehezen érthetőek. Vagy csak egy nagyon szűk csoporton végezték a kutatást. Pl azt írják, hogy a résztvevők legalább 6 hónapja hetente edzettek. Akkor lehet egy kezdő is meg lehet egy olyan aki már 10éve edz

2023. okt. 15. 17:37
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor lehet egy kezdő is meg lehet egy olyan aki már 10éve edz"

A legtöbbször egyébként kezdőket szoktak bevonni ezekbe a kutatásokba, mert aki már 5-10-15 éve foglalkozik testépítéssel/erőemeléssel, az a legritkább esetben fogja kockáztatni a fejlődését egy random kutatás kedvéért, és hónapokon keresztül csak 1,2 g/tskg fehérjét enni az addigi 2,0 g/tskg helyett. Na most kezdő sportolók fejlődési tendenciájából elég nehéz következtetéseket levonni egy haladó sportolóra kivetítve, ettől függetlenül a szakmában csak a tudományos méréseket tudjuk figyelembe venni szakmailag, ott meg sajnos ezekre a kutatásokra kell építkeznünk.

2023. okt. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha eszel elég kalóriát akkor jó, azt is nézd. Nekem volt amikor sok fehérjét ettem de a kalória nem volt meg, akkor stagnáltam vagy fogytam, hiába edzettem.
2023. okt. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!