Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fogom valaha normálisnak...

Fogom valaha normálisnak látni magam?

Figyelt kérdés

Egy pár hónapja már diétán vagyok, és sikerült is elvveszítenem egy lényegesebb adag súlyt. Anyukám is sokat segített ahol tudott viszont probléma támadt. Ő azt mondja, hogy már túlvittem ezt az egész dolgot és kezdeg túlságosan sovány lenni. Viszont ha belenézek a tükörbe póló nélkül én még mindig csak azt látom hogy egy hájas disznó vagyok. A barátaimmal sokadt viccelődtünk a dolgon már egy ideje ugyanis sokáíg voltam túlsúlyos, és az ő vicceik sem álltak le, és nem is mondtak semmiféle olyat hogy mintha fogytam volna "egy kicsit". És értem hogy a fiúk nem szoktak lelkizni, de azért mégis tudni szeretném hogy ennyire hangyafasznyi lett-e a változás.Folyamatosan fáradt vagyok és érzem hogy egészségtelenül keveset eszem, de mégis dagadtnak érzem magam.

Még nagyjából az iskola kezdetén vett édesanyám egy okosmérleget (Xiaomi composition scale 2) és ezzel követtem a testzsír-százelékom. Ma reggel 15%-ot mutatott, és elvileg ez egészséges lenne, de még mindig rohadt sok rajtam a háj és csak nem tudom mit csináljak.

Normális ez? Fogom a testemet valaha jónak látni? Őszinte válaszokat szeretnék mostmár, és tudom hogy valószínűleg nem kapok pozitívakat



2023. okt. 21. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem írtad a magasságod, súlyod, korod.

Lehetsz "skinny fat" is, akkor nem a sulyodon kellene dolgoznod, hanem azon, hogy izmosabb, formásabb legyél. Akkor is, ha ez sulynovekedessel jár, az eredmény esztétikailag valószínűleg szebb lesz.

2023. okt. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Magasságom 175 cm és 66 kg vagyok most.


A skinny fat kifejezésről már én is hallottam, csak ákarhogy kutattam nem találtam egyenes módot hogy rájöjjek hogy én az vagyok-e.


Koromat pedig azért nem írtam, hogy az oldal ne szedje le a kérdésem, mert mostmár tényleg válaszolat akarok keresni a helyzetemre

2023. okt. 21. 21:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez alapján teljesen egészseges a súlyod. Ami nekem segített és lehet hogy neked is segítene egy szakember. Nem feltétlen pszochológus. Akár elmenni egy háziorvoshoz megkérdezni hogy szerinte ez így milyen, mennyire egészséges a mostani tested. Vagy a háziorvos be tud utalni dietetikushoz.

És akkor anyukád is meg te is megnyugodhattok ha független ember mond véleményt

2023. okt. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!