Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 42 kg és 168 cm normalis?

42 kg és 168 cm normalis?

Figyelt kérdés

eddig is vekony voltam, de kezd zavarni, mert folyamatosan fazom es szerintem emiatt lehet. plusz piszkalnak is miatta hogy nincs fenekem, lapos vagyok, meg csontvaz. es amugymegy nagyon sokat eszek, nassolok is de nem jon fel ram semmi, masfel ev alatt tudtam csak felszedni kb. 2-3 kilot. nem sportolok, csak itthon neha kicsit tornazgatok.

mennjek el orvoshoz? mas bajom nincsen



2023. okt. 22. 16:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%

Ez nagyon alacsony súly! Én 158 centi vagyok, fiatalon max. 48 kg-ig tudtam feltornázni a súlyom, most 45 évesen és 55 kilósan is vékony vagyok, S méretet hordok, csak egy kis pocakom van.


Hány éves vagy? Lány? Étkezésed? Nem csak a mennyiség a kérdés hanem a minőség is. Menstruációd rendben van? Emésztési panaszaid vannak? Szívdobogás, kifulladás? Vérnyomásod tudod mérni otthon/mérték neked? Egy alapos kivizsgálás nem ártana, mondjuk kezdetnek egy teljes vérkép, vérnyomás, EKG, vizelet és székletvizsgálat. Háziorvosnál kezdj.

2023. okt. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
dehat nem viccelek... max 1-2 centivel rontottam el a magassagom, de nem viccből kerdeztem ezt... amugy meg mondom, egeszseges vagyok csak szeretnek hizni egy kicsit
2023. okt. 22. 17:27
 3/17 A kérdező kommentje:
lany vagyok,15,es sokat eszem, foleg edeset, es kenyerfeleket menstruaciom meg nincsen, szivemmel minden rendben, nemreg voltam orvosnal ahol a sulyomat, magassagomat, szivem, latasom stb megvizsgaljak minden rendben volt
2023. okt. 22. 17:29
 4/17 anonim válasza:
30%

Szia! Én is vékony voltam 15 évesen, igaz mellette sportoltam. Aztán 17-18 éves koromra elkezdtem nőisedeni (habár azóta sem vagyok nagy darab). Szerintem amig kamasz vagy normális, ha vékonyabb is vagy, elvégre vannak, akik hirtelen nőttek meg magasabbra, a szervezet is nagyon változik, az anyagcsere is más. A tizenhatodik szülinapom előtt kezdtem menstruálni, teljesen egészséges voltam, és a ciklusom is rendszeres volt már az elejétől.

Táplálkozz egészségesen, ne a mennyiségre menj, hanem a minőségre ( tehát ne nutellás kenyeret egyél, meg a milka csokikat - semmi tápértékük nincs, csak feleslegesen káros szénhidrát). Szüleid (leginkább anyukád) kamasz éveikben milyenek voltak? Vagy akár most? Simán elképzelhető, hogy a genetika is sokat nyom a lapban.

Nyugodtan sportolj, fenékre még edzeni is lehet - és bár lehet hogy nem lesz hatalmas, de szép formás lesz. A sport szerintem sokat segít, az alakot is formálja. Biztosan találsz valamit, amit élvezel és elérhető a számodra.

A súlyodon meg ne keseredj el, nem a kilók számítanak.

2023. okt. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
koszonom szepen 5-os, amugy igen, szuleim is genetikailag magasak viszonylag es ennyi idosen meg nalam is vekonyabbak voltak szóval gondolom fogok még noni
2023. okt. 22. 17:44
 6/17 anonim ***** válasza:
19%
Iszonyat kevés. Ilyen kevés testzsírral csoda ha rendben van a hormonrendszeres
2023. okt. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: lehet összefüggés az alacsony súlyod és a menstruáció hiánya között, azért 15 évesen a lányok többsége már menstruál, ha nem is rendszeresen. Oda kell figyelni az étkezésre, ha csak az üres szénhidrátokat (édesség, kenyérfélék) tolod be az több szempontból sem egészséges, a sok cukor meg pláne. Megfelelő mennyiségű és minőségú fehérje (fehér húsok, hal, tejtermékek, sajt, túró, tojás stb.) + teljes értékű szénhidrátok (teljes kiőrlésű, magvas péksütemények, kenyerek, gabonafélék, hüvelyesek stb.) és minél több zöldség, nyersen, párolva köretnek és főzelék, krémleves formájában is + gyümölcsök, olajos magvak. Az orvos szerint rendben van a súlyod a magasságodhoz? Iskolaorvos vagy háziorvos? Feltetted a kérdést, tehát aggaszt/zavar téged a súlyod gondolom - kérd meg a szüleidet, hogy menjetek el egy dietetikushoz, hogy ő mint szakember hogy látja, szükséges-e a súlygyarapodás.
2023. okt. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
az orvos elkuldott kivizgsalasra de nem talaltak semmit
2023. okt. 22. 21:14
 9/17 A kérdező kommentje:
1-es: nem vagyok anorexias, es nem is voltam, nem is leszek. teljesen normalisan etkezem
2023. okt. 22. 21:15
 10/17 anonim ***** válasza:
41%

Majd kinövöd te ilyen vagy tégeed így kell elfogadni így kell szeretni !

Nekem is vagy 1 barátom aki 41 kilo és rengeteget eszik és ő olyen és késsz!

Ő is volt nálunk vizsgálaton minden rendben volt vele csak egszerűen ilyen.

2023. okt. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!