Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy alakítsam át az étrendemet?

Hogy alakítsam át az étrendemet?

Figyelt kérdés

Szóval, újra belekezdtem az edzésbe, és mivel van pénzem rá, így szeretnék egy normális étrendet, amivel normális minőségű étellel hízni szeretnék, de főként nem szenny kajából. De olyan problémába ütköztem miközben írtam össze, hogy sok lett a fehérje.


Igazából teljes étrendet nem akarok leírni, de főként. Tojás, rizs, saláta, toast, csirkemell sonka, 500g csirkemell, cottage cheese, banán. És erre még egy fehérje shake, és egy adag kollagén lenne. Eddig se ettem többet, mikor anno híztam akkor minden szennyt össze ettem, meg dupla tömegnövelőt ittam. Akkor volt olyan (2800-3200 a napi kalóriám).


Most amit számoltam, az így jött ki: 2000 kalória, ebből 63,4 g zsír, 202,2 g szénhidrát, és 223,8 fehérje, ami szerintem nagyon sok ráadásul több is mint a szénhidrátom.


Mivel tudnám kicsit megdobni? (Reggeli nincs még benne, de oda valamit kéne rakni, akkor lehet lenne ilyen 2500 kalória.)


2023. okt. 29. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Hagyd ki a fehérje shake-et és pont jó vagy.
2023. okt. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hízni akkor tudsz rosszul, ha sok a kalóriatöbblet, nem pedig attól, hogy "egészséges" vagy "nem egészséges" ételeket eszel. Persze jó minőségű ételekkel mindig előrébb leszel egészségügyileg, mint a junk foodokkal, az tuti.


A fehérje shake maradjon ki, teljesen felesleges pénzkidobás a shake akkor, ha megvan az 1.6g/testsúlykg fehérje. Márpedig ez a ~200g bőven megvan annyi valószínűleg.

A kollagén szintén kimaradhat, tudományosan bizonyított, hogy sok haszna nincs + ezzel is spórolsz a fehérjén.

Így 160-170g fehérjéd lenne (függően attól, hogy a kollagénből mennyi az 1 adag). A fennmaradt kalória meg mehet szénhidrátnak. Több rizs, tészta, kenyér, bármi.

2023. okt. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem én ezt, hogy kalóriatöbblet kell, de ez így is sok kaja. És csak 2000 az össz kalória. Lehet tésztás csirke lesz az egyik kajám, a másik meg valami csirke csak rizzsel.


Kollagént kipróbálom, sok reményt én se fűzök hozzá, az is valami 9,6 g fehérjét tartalmaz, egy adag.


Mondjuk én legszívesebben hánynék a rizstől, de talán még mikor szét van főzve akkor megeszem.


75 kiló vagyok mellesleg, így elég lenne az a 150 is.


Az egészséges kaját azért is írtam, mert szar kajáktól fáj a hasam és hányingerem van.


Fehérje, meg reggelire nekem jó valamivel, csak mikor délelőtt dolgozok akkor majd meg kell oldani másképp.

2023. okt. 29. 14:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor miért írtad ki a kérdést, ha gyakorlatilag nem is vagy hajlandó változtatni? :D


Írtam a kollagént -> nem engeded el, ki kell próbálnod

Írtuk a fehérje shaket -> neked kell reggelire a shake

2023. okt. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

500 gramm csirkemell iszonyat sok ss full felesleges. Azt csokkentsd le max 15 dekara.

Illetve egyel masfajta husokst is. Pulkya csirkecomb halak sovany daralthus karaj szuz stb.


Szenhidrat kellene meg bovsn, minden tekzeshez. Teljes kiorlesu kenyer vagy todtilla vsgy bulgur koles quinoa hajdina

Sehol nincsenek huvelyesek es olajos magok.


Ha nem szereted a rizst, ne edd. Anyi gabona es algabona van amiknek egy resze kb egeszsegesebb is mint a rizs.

En pl a bulgurt es a kolest jobban is szeretem.

Krumpli, edeskrumpli is jo. Egyeb gyokerzoldsegek is lehetnek koretek pl sutve. Cekla repa zellergumo pasztinak stb.



Amit ts leirtal az minden csak nsm egeszseges.

Erosen javaslom hogy keress ra az okostányérra. Nagyon részletesen egyetlen abran le van irva hogy egy etkezesnek hogy kell kineznie. Fele zoldseg, negyede szenhidrat, negyede feherje es egy ujjnyi zsir.

Szerintem azt nezegesd

2023. okt. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!