Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy ha elkezdek edzeni...

Hogy ha elkezdek edzeni (konditerem) mivel elég hájas vagyok ha kockahasat szeretnék az étrendemen is kell változtassak?

Figyelt kérdés

Akkor

12 éves fiú vagyok 160cm 55kg

21%tzs elég dagadt vagyok és szeretnék lefogyni.

Ha elkezdek edzeni sújzó, konditermes gépek akkor is oda kell figyeljek az étrendemre? +még tudnátok egy edzés tervet írni? Mindenkinek köszi



2019. aug. 4. 17:59
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Persze nem csak kockahasat szeretnék hanem egy kidolgozott testet olyasmit mint barninak😀
2019. aug. 4. 18:04
 2/14 anonim válasza:

Igen, az étrendedre is ügyelj.

[link]


Itt pedig van néhány jó edzésterv.

[link]

2019. aug. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Sok sikert!
2019. aug. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

12 évesen a súlyzós edzést én korainak tartom.

14-15 éves korod körül lenne érdemes kezdeni.

Addig természetesen jó ha sportolsz, de inkább saját testsúlyos gyakorlatokkal. A kajára jó ha figyelsz és akkor szálkásodni fogsz így is.


Egyébként a súlyzós edzés jó én is csinálom, de nem 12 évesen.

2019. aug. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
4-es de egy picit énis korainak tartom csak úgy lefogyni inkább meg a lábamat erősiteni
2019. aug. 4. 19:44
 6/14 A kérdező kommentje:
Vagyis fogyni csak akkor már lehetne kocka hasam is mert lesz úszás és nem jó ilyen lötyinek lenni
2019. aug. 4. 19:45
 7/14 A kérdező kommentje:
Meg persze a lányoknak meg kell felelni majd hogy ne egyedül haljak meg 😂
2019. aug. 4. 19:46
 8/14 anonim ***** válasza:
12 évesen valami erőemelő edzéstervet ként követi.
2019. aug. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Guggolásra rendesen rá kéne menni. Smolov squat routine menjen
2019. aug. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
57%

Ha kockahasat akarsz és leakarod adni a zsirt akkor pont az étrended változtatása a legfontosabb. 12 évesen csak tönkreteszed magad a súlyzós edzéssel. Helyette saját testsúlyos edzésterved legyen. Étrendről meg annyit hogy ilyen korban még felesleges shop buildert olvasnod, elég ha betartod a következőket:


1. Nem ehetsz csokit, csipszet, junk foodot (hamburger, pizza), magas zsirtartalmu ételeket és cukrot.


2. Folydékbevitelt vizzel vagy teával pótold be (és cukrot ne nagyon dobj bele)


3. Hetente 3x edzél, saját testsúllyal (fekvőtámaszok, 4 ütemű fekvők, fuss, sprintelj, börtön tricepsz mehet ha birod, aerob gyakorlatok mstb..)


4. Az étkezéseidkor egyél kevesebbet. Gondolj vissza arra eddig meddig ettél és csökkentsd le azt az adagot annyival hogy még azért ne halj éhen. Az étkezések gyakorisága pedig maradjon a megszokott.


Muszáj ilyeneket irnom mert 12 évesen még nem lehet érdemben beszélni testépitésről, még kis súlyokkal is sérüléseket szenvedhetsz el amik nem érik meg a kockázatot. Ha betartod amiket irtam garantáltan le fog menni a zsir rólad, de persze nem egyik napról a másikra. Kb 1 hónap múlva ha belenézel a tükörbe akkor már láthatsz komoly változásokat. Fél év múlva már drasztikusakat is akár. 1 év múlva pedig már komoly kockáid is lehetnek és addigra már magadtól is tudni fogod mi a jó neked edzésbe meg kajába. Sajnos ez egy ilyen sport, idö kell a változásnak és kitartás. Peace

2019. aug. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!