Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért tiltották ki annó az...

Miért tiltották ki annó az iskolákból a sót egészség néven?

Figyelt kérdés
Emlékszem egészségre hivatkozva vonták ki az étkezésből akkoriban. Holott szükséges az izomösszehúzódás szempontjából, pláne ha tök feleslegesen 2 tesiórát raknak be egymás mellé. Tök vicces volt hogy kirakták a büfére is hogy milyen egészségtudatosak aztán tele volt üditőkkel amik tele voltak egyszerű cukorral, cukros ketchup és zsíros majonéz bele a szendvicsbe, csokikák stb.
nov. 6. 00:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Én sem értek egyet vele.

Az okára én is kíváncsi vagyok!

nov. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
Pl. sok só jódozott.
nov. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Gyógyszertári nacl. Azaz nátrium klorid. Tiszta só. Ott kell sót venni!
nov. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Korosztályonként szabályozták az adható só mennyiségét. Nagyon alacsonyan. A bölcsődékben tulajdonképpen nem adhatsz hozzá az alapanyagokhoz, mert már azok is tartalmaznak valamennyit. Idősebb korosztályoknál használhatsz, de olyan keveset, hogy átnevezheted az ételeket, mert nem lesz olyan ízük, mint az otthoninak. A só egyébként abban a mennyiségben, ahogyan fogyasztjuk, valóban káros és emeli a kockázatát betegségeknek. Maximálisan ellene vagyok ennek a szabályozásnak. Egy részt teljesíthetetlen, másrészt a diák átszalad a chips-ért a kisboltba. Semmi értelme nincsen azon kívül, hogy rossz gyakorlatra és jogszabályszegésre ösztönöz. Például nem vételezed be a sót, amit külön számlára veszel és szépen használod, ahogy szoktad, miközben az anyagkiadásban és kiszabati íven nem szerepelteted. Az ételmintákat a legritkább esetben küldik el a nagyon is drága elemzésre, ahol kiderülhetne, hogy sóztad az ételt.
nov. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
36%
Mert a magyar ember túl sok sot eszik. Ha meg gyerekkorban is azokhoz az izekhez szokik valaki, felnottkent is mindent jobban megsoz mint az egeszseges mertek
nov. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!