Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Akinek durva székrekedése...

Akinek durva székrekedése van/volt, miket ettetek, milyen táplálékkiegészítőket használtatok, amik segítettek az ügyön? :)

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt nőgyógyászati problélma miatt műtöttek ötször, a hasamat a gyomromtól fel kellett vágni. Kivették mindkét petefészkemet, hormonpótlót szedek mindennap. Azóta székrekedéssel küzdök, hiába étkezem egészségesen (naponta többször zöldség és gyümölcs), sportolok napi szinten, nyilván összenövéseim vannak.

Szedek multivitamint, krill olajat, C vitamint nagy adagban, kollagént és q10-et. Mindennap minimum 2 liter vizet megiszom. Próbáltam a zabpelyhet, de inkább rontott a helyzeten. Almát is próbáltam egy időben naponta enni, de nem segített. Néha a szilva segít, de egy idő utná megszokja a szervezetem. Voltam több féle orvosi vizsgálaton, de csak székletlazítót írtak fel és kúpot, max. hashajtót javasolnak, de az se segít.

A sportolás miatt hetente többször eszem fehérje port, nem tudom az okozhat-e székrekedést.

Végső elkeseredésemben keresnék itt hasonló cipőben járó sorstársakat, hátha valakinek van valami ötlete a tapasztalatai alapján.

Köszönöm :) De bármilyen ötletet szívesen várok.



dec. 4. 17:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%

Nem kell semmi olajat igyál, vegyél dulcolax tablettát, (5 mg) patikákban vény nélkül kapható. Növényi alapanyag. Este kell bevenni kb egy órával evés után. Utana mar nem szabad enni, mert elveszti hatását, főleg tejes dolgokat nem.

Reggel akkorát sz..rsz mint egy ló. Igaz, hogy kis görcsöt is csinal de veszélytelen. Es jól megfingat de óvatosan mert lehet h több jön !

dec. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%

kutyabengekèreg tea, máriatövismag olaj

Nekem ezek jöttek be

dec. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
17%
Franc inna bergekéreg es mindenféle szart mikor egy tabletta megoldja!
dec. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
Nekem gasztroenterológus nem ajánlotta hashajtókat krónikus székrekedésre. Hosszútávon nem is szabad alkalmazni. Reggel éhgyomorra 1 evőkanál olivaolaj, napközbe vízbe feloldva optifibre növényi rost és emésztést segítő gyógytea. Ezek segítettek.
dec. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Optifibre miert nem ajánlotta mert túl egyszerű? Én évtizedek óta szedem, nem toxikus növényi alapanyag. Családom összes nőtagja szedi évek óta. Ha abbahagyom, beindul úgyis, csak szeretem ennek a hatását
dec. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

3

Szerintem vegyèl be egy xanaxot te kis idegbeteg.

dec. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ötleteket, kipróbàlom őket. :)
dec. 4. 20:45
 8/13 anonim ***** válasza:
Én almarostot eszek, mert rost is és finom is.
dec. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hosszú távon hatóanyagos hashajtót tilos.

Úgy 30 éve küzdök ezzel, melóban elég keveset iszom, asszem nekem elsősorban az a baj. Amiket próbáltam:


Hunyadi víz (Mira stb, ez a legerősebb). keserüsó glaubersó, rendszeresen lehet inni, meg tud fosatni.


Lenmag kajába, rágva, darálva. Nekem sokat nem hatott, de a családom a lenmagos sütimtől beköltözött a wc-be. Finom.


Laevolac - hashajtó de laktulóz van benne, nem szívódik fel, lehet inni gyakrabban, babáknak is adhato. Én mostanában émelygek tőle, régen bírtam. Édes szirup, hascsikarást is okozhat.


Szennalevél tea - erősségtől függően puhit vagy bef**sol.


Zöld tea, fehér tea, kapszula, tea. Vannak azt hiszem a dr. Chen cuccok, na azok meghajtanak. Mondjuk huzamosabb ideig épp ezért ezeket nem ajánlott szedni, mert legyalulják a bélfalad.


Tamarin lekvár és egyebek - finom.


Reggel 1-2 pohár meleg víz.


Glicerin vagy pezsgőkúp végszükség esetén. A pezsgőnél ne menj távol a wc-től.


Biztos van még más is, egyelőre ennyi jutott eszembe.

dec. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
+ Útifűmaghéj, az is jó, zselés víz lesz belőle, sokat kell inni mellé.
dec. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!