Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy táplálkozzak, hogy ne...

Hogy táplálkozzak, hogy ne legyek folyton beteg?

Figyelt kérdés

Ősztől tavaszig kb 2 havonta vagyok 1-2 hétig beteg. Régen egy megfázás 3 napig tartott, most simán 2 hétig. Megmondom őszintén nem a legjobb a táplálkozásom és sportolni is rendszertelenül járok.


Milyen praktikák vannak, hogy étkezzek, hogy ne legyek ennyiszer megfázva, ne fájjon ennyit a torkom?


dec. 14. 07:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Nézd meg azthogy Okostányér. Tehát báemit eszel a fele legyen zöldség vagy gyümölcs.

Minel többféle

Illetve az kicsit tobb ido de a miből mennyit egyek honlapon töltsd ki a teszteket és akkor heti kwtszer emailben mwgkapod hogy egy heten pl hanyszor egyel gabonakat, tejterméket stb.

De alapvetoen ugy lehetne osszeofglalni az egeszseges vitamindus etkezest hogy változatos. Mindent kell enni. Zöldségekbol gyumolcsokbol huvelyesekbol picit tobbet, gabonakbol tejtermekekbol husokbol kicsi kevesebbet es cukros cuccokbol meg kevesebbet

dec. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Hiába eszel sok vitamint ha nwm vagy higiénikus. Figyelj a kézmosásokra bárhova érkezel, meg evés elott. Utcan ne nyulj shemedhez, szádhoz
dec. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Redluxod nincs? Az elhúzhat minden felső légúti bezegséget a 3 nap helyett hetekre. Nekem egy év kellett mire ez kiderült mert semmi más reflux tunetem nem volt csak a toeokfájás
dec. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg, ha írnál a jelen étrendedről...

Mondjuk az egészséghez nem elég az étrend, kell hozzá testedzés, megfelelő életvitel, bioritmus, stresszkezelés és genetika is.

dec. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez szerintem leginkább genetika. Nagyon ritkán eszek zöldséget és gyümölcsöt, vitamint nem szedek, nem sportolok, mégsem bírok beteg lenni. Táppénzen már évek óta nem voltam. Még náthás sem voltam idén. Bár a covidot már háromszor sikerült elkapni, de nem okozott problémát.
dec. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem az étrendtől függ.Teljesen egészségesen étkezem.Kiváló gyümölcs, zöldség fogyasztás szinte minden étkezésnél, fehérje, rostok és mégis lebetegedek szeptemberre.Most 1 hete fáj a torkom meg taknyolok..Ez nem ettől függ..Mármint nem csak az étkezéstől..
dec. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
C vitamint, béres csepp, multivitamin , alma, ezeket naponta fogyasztva változást érhetsz el.
dec. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!