Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet ez a hízás oka?

Lehet ez a hízás oka?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy én októberben abbahagytam a fogamzásgátló tabletta szedését és azóta kb 5-6 kilót híztam. Lehet hogy azért mert elhagytam a fogamzásgátlót vagy mi lehet az oka annak hogy ennyit híztam? Amúgy ugyanúgy táplálkozom mint előtte

dec. 19. 13:16
 1/7 A kérdező kommentje:
És még azt szeretném megkérdezni hogy hogyan tudnám könnyen egyszerűen leadni ezt amit felhíztam
dec. 19. 13:16
 2/7 qborka ***** válasza:
74%

Sportolj rendszeresen.

5-6 kg még könnyen leadható,ha fiatal vagy. 40 eves kor felett már kissé nehezebb.


Illetve a mérleg "becsapós" lehet.


Korábbi ruháid ugyanúgy jók rád?

dec. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
A hízásnak mindig csak a kalóriatöbblet az oka.
dec. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nadrágnál már érzem hogy szorít de a pólók ugyanúgy jók rám és a hasam nagyobb lett meg hurkásabb kicsivel arra gondoltam hogy lehet azért jött fel rám ennyi kg mert abbahagytam a fogamzásgátló tablettát
dec. 19. 13:35
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában a fogamzásgátló elhagyása nem okoz 6 kiló hízást.
dec. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

A hízást az okozza, hogy több kalóriát viszel be, mint amennyire a szerveztednek szüksége van, a fel nem használt mennyiség zsírként lerakódik - gyakran először a hason, ezt érzed. Biztos, hogy nem táplálkozol ugyanúgy, picivel több kalóriát viszel be mindennap, ezek adódnak össze.


Általában fordítva szokott lenni, a fogigátlóban lévő hormonok okoznak nagyobb étvágyat, de nálad valamiért nem így van. Télen halmozottan hátrányos helyzetben vagyunk, kevesebbet mozgunk + a hideg miatt evolúciósan táplálóbb, "kényelmi" ételeket kívánunk, amik jellemzően több zsírt, szénhidrátot tartalmaznak + jönnek az ünnepek, több édességet, ételt, alkoholt fogyasztunk. Ezek összeadódnak, az átlagember hajlamos 1-2 kilót felszedni télire.

dec. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sporttal és diétával tudsz fogyni. Első körben hagyd el a cukrozott üdítőket, csak tiszta vizet igyál!

Persze nem biztos, hogy pont Karácsony előtt érdemes elkezdened sanyargatnod magad, én januárra halasztanám az életmódváltás kezdetét.

dec. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!