Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha elkezdek emésztőenzimet...

Ha elkezdek emésztőenzimet szedni, abból lehet bajom?

Figyelt kérdés

Van hátránya vagy ezzel nem tudok gondot okozni?


Részletek: 2-3 éve már voltam rengeteg kivizsgáláson, tükrözéseken is. Akkor gyomorhurut (krónikus) , reflux (nem jól záródó izom a gyomorszájnál, epe visszaáramlás) volt megállapítva.


Most az a baj, hogy régóta van immár székrekedés, állandósult puffadás bármit is eszek/nem eszek, nemrég óta viszont tetézi a bűzösebb és több szelek, ami igen kellemetlen... Ezt szeretném kezelni.


A reflux anno kezelve volt, de nem kellett tovább szednem rá gyógyszert.


Most arra gyanakszom újra reflux-> abból gyomorhurut-> és már újabba székrekedés, puffadás alapján esetleg abból esetleg emésztőenzim hiány van-e?


Tudom orvos, de államiban az x hónap bejutni, magánban meg x pénz, és már unom is az egészet elölről kezdeni, plusz vagy lesz eredménye és megoldás vagy csak veszett idő/pénz...



jan. 29. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkább ne. Az emsztőenzimeket (pl. Kreon) a hasnyálmirigy megbetegedéseiben alkalmazzák. Gondolom, neked nem ilyen problémád van, sőt, nekem volt hasnyámirigy-gyulladásom s arra nem a székrekedés, hanem inkább a hasmenés volt jellemző. Próbálj meg inkább probiotikumokat szedni.
jan. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi! Azt is próbáltam de nem volt változás, illetve rendes gorcseim voltak legutóbb.. :/


Ma meg vöröslencselevest ettem és haskutyorgasok, gorcsolgetesek után jól kipucolt mindent kb ami pangott bennem azt is. most nem tudom ez jó vagy nem, azt sem újabban miért van ez is, korábban bírta a gyomrom pedig.


Utánanézek más természetesebb megoldásnak, az igaz.

jan. 29. 21:16
 3/4 anonim válasza:
Szeretném megkérdezni,hogy sikerült találnod valami megoldást a problémádra? Szedsz most valamit a tünetekre? Sajnos én is ezzel küzdök.
márc. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3 Melyikkel pontosan, vagy mindegyikkel?


Én szülés után vagyok ráadásul most, a hormonok gondolom rontanak rajta, igazából a kérdésem onnan jött hogy a her biotic hirdetése jött velem szembe (puffadas és gázokra, emésztési gondokra a Bloat aid-el szemeztem, ami emésztő enzimeket tartalmaz.)


De nem próbáltam ki, nem volt kedvem megint kísérletezni.


Székrekedésre meg valakinek 1 vagy 2 evőkanál lenmagolaj segített, azt meg most szoptatás alatt nem merem egyelőre, de az legalább olcsóbb.


Sajnos egyelőre nem talaltam megoldást.

márc. 3. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!