Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » "Egészséges" chips?

"Egészséges" chips?

Figyelt kérdés

Nem lett túl jó a vérképem, azon belül is egész komoly koleszteringondjaim vannak annak ellenére, hogy nem vagyok túlsúlyos, sőt, inkább híznom kéne. Tudom, hogy ez főként genetika, de gyógyszer előtt szeretnék előbb életmódváltással próbálkozni, ezért a sport mellett most visszaszorítom amennyire tudom a hozzáadott cukorbevitelt, a gyors felszívódású szénhidrátokat, a telített zsírokat és növelem a rostbevitelt.

Sajnos elég szarul étkeztem eddig, amit úgy-ahogy rendbe sikerült raknom már, viszont az esti ropogtatnivalóról képtelen vagyok lemondani. Találtam az aldiban egy olyan chipset, ami viszont egész jónak tűnik. Mivel nem találtam meg online, ezért beírom ide a tápértékeit 100 grammra:

- kalória: 420 kcal

- zsír: 10g

amelyből telített zsírsavak: 1,1g

- szénhidrát: 64g

amelyből cukrok: 3,5g

- rost: 5,1g

- fehérje: 16g

- só: 2,2g


Egy csomag 50g. Szóval teljesen jónak tűnik, alacsony telített zsírsav, viszonylag magas rost és fehérje, stb. Az összetevői is egész korrektek: csicseriborsó liszt, borsófehérje, lencseliszt, stb. Sikerült megtalálni a szent grált, vagy rosszul gondolom, és ez még mindig vacak élelmiszer?


jan. 30. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

Ami feldolgozott az kb mind vacak. A sótartalma iszonyat nagy. Egy csomagnak a napi max adagod otode.

Olajos maggal probalkoznek a helyedben

jan. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Oké de ki eszik meg ez zacskó csipszet naponta. Ne mondj le róla de ne egy zacskóval egyél meg. Egyél csak pár darabot. Amúgy szafinak vannak jó egészséges ropogtatni valója, csak drága.
jan. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Legyalolud a krumplit kisütöd, pici só, kész.
jan. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!