Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sok a savam? Vagy mi okozhatja...

Sok a savam? Vagy mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés
lenyeg! December 7.én el kaptam én is ezt a hányós szar vírust! (Tudni kell rólam, hogy rettentő hányás fóbiám van) na túléltem, oke 😅 utánna jobban voltam! Aztán december 29.én tartottunk itthon egy vacsit ahova jöttek családtagok és az egyik rokonomnak hanyingere lett, na én ott ki készültem, gondoltam marha jó megint elkapjuk ezt a szart, és utánna rendes hányingerem lett! Szóval december 29.e óta tart ez! Szinte majdnem mindennap hányingerem van, de hányni vagy öklendezni egyszer se! Néha megy a hasam! (Fix nem vírus, mert az már ahányszor hányingerem volt rég kijött volna) de nagyon durva amúgy, mert ez miatt nem igazán tudok enni…jó most ebbe a pár napba már megy valamennyire, de nem az igazi! 3 napig jó a gyomrom aztán utánna megint rossz…most is! Mocorog meg hangos…valamint sokszor érzem azt, hogy fel vagyok fújódva úgy hogy nem is ettem semmit! Meg ami nagyon idegesít, hogy állandóan csuklok meg böfögök! Néha érzem hogy a gyomorszájamnál ég és fáj…(reflux?) de nem jön fel a torkomig az égő érzés! Vérvételre és gasztroenterologiara már kaptunk időpontot, de nagyon nyugtalanít a helyzetem + majdnem 10kg le is fogytam…eszek tudom, hogy nem fog 4 nap alatt 10kg visszajönni, de azért az durva, hogy eszek fel megy pár deka és utánna fogyok egy kilót akar…szóval ezt így nem értem! Lehet a rendszertelen étkezés? Székletem is nem sokszor van, ha meg van akkor elég lágy! Bele bolondulok már, meg a szüleim is, hogy mi ez! Lehet a vírus okozta ezt? A válaszokat előre is köszönöm! (És igen tudom, hogy ennem kell normálisan! Rajta vagyok…csak amikor szar a gyomrom nem merek) Ja arra is gondoltam, hogy lehet ezek inkább pszichés dolgok, mert mostanában sokat vagyok ideges és felek, nehogy hányjak vagy valami😐 jaaaj elfelejtettem! Sokszor savanyú ízt érzek hátul a számban!

febr. 8. 15:59
 1/7 A kérdező kommentje:
Annyi még, hogy anyu is benne volt ebbe a virusba meg a tesom is, meg még pár ember akikről tudjuk, és nekik is azóta rossz a gyomruk! Van összefüggés??
febr. 8. 16:00
 2/7 A kérdező kommentje:
Ennyit írni 😅 még egy! Gombóc érzést is szoktam érezni a torkomban!
febr. 8. 16:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg visszamaradt a betegségből egy jó kis krónikus gyomorhurut, ez nem ritka. Nálunk is volt a családban, hasonló tünetekkel, fogyással, étvágytalansággal, szintén vírusos betegség után. Kikezelték gyógyszerrel, de eltartott egy darabig.
febr. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Aaa örök hálám😊 most megnyugodtam! Írhatok privát üzenetet?
febr. 8. 16:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Első olvasatra pszichés eredetűnek tűnik + az emiatti rendszertelen étkezés következméynének. Én elsőkörben a háziorvos felkeresését javasolnám még a gasztroenterológus előtt. Savcsökkentőt, hányingercsillapítót, enyhe nyugtatót ő is tud írni, és a gasztroenterológussal ellentétben nem akar majd egyből csöveket ledugni a torkodon. Székletettenyésztésre is adhat beutalót, ha kell. Diéta, probiotikum, Smecta por pedig vény nélkül kapható, ezeket érdemes kipóbálni.
febr. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Háziorvosnak ezeket mind mondd el. Amíg nem jutsz szakorvoshoz addig is tud ingercsillapitot irni
febr. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Háziorvossal beszéltem ő adott beutalót a gasztroenterologiára! Köszönöm szépen mindenkinek, kedvesek vagytok😊
febr. 8. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!