Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Úgy szaporodnak a gluténérzéke...

Úgy szaporodnak a gluténérzékeny és laktózérzékeny emberek,mint a gomba,más is észrevette ezt?Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Kérem,ne azokról kezdjünk beszélni,akik divatból nem esznek glutén vagy tejtartalmú ételeket (bár,ezek a diéták olyan sok finom dolgot zárnak ki a menüből,hogy kétlem,hogy ezt önként valaki bevállalja,ha nincs rákényszerítve),hanem az igazolt betegségekről kérdeznék másokat.

Csak a lányom osztályában 5 laktóz,és 3 gluténérzékeny van,a kisfiam is,és a lányom is az lett,és az ismerőseim között is egyre többen mesélik,hogy az 5-10 év közötti gyereküknél most derült ki,hogy gond van.

Akik glutén-vagy laktózérzékenyek lettek így "hirtelen",le tudnák írni esetleg,hogy előtte miből ettek nagyon sokat?Vagy hogy van-e állandóan szedett gyógyszerük?



febr. 5. 14:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem részben az okozza, hogy többet foglalkoznak a témával mint régebben. Akkoriban akinek enyhe tünetei voltak az soha nem derült ki. Most is rengeteg laktózérzékeny felnőtt él, aki nem is sejti, hogy az, nem is érdekli, mert alig van tünete.
febr. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Dehát,ez nem enyhe tünetekkel jár,a lányomnak teljesen elpusztultak a bélbolyhai,komoly fájdalmai vannak,a bőre olyan száraz és sebes,hogy ha ilyesmivel nem megy az ember orvoshoz,az konkrétan egy hülye.És egyébként egy hagyományos,sima vérképben szúrta ki az orvos,hogy gond van,még csak nem is valami spéci vizsgálatot kértem.(nem a konkrét gluténérzékenységet lehetett megállapítani,csak hogy van valami összetevő a lányom étkezésében,ami felvitte az egyik értéket a véreredményben)Tehát,nem hiszem,hogy eddig is ennyi ember volt beteg,csak "nem tudták".
febr. 5. 14:24
 3/18 Metionin ***** válasza:
100%

Ismertebb a téma és egyszerűbb diagnosztizáltatni. Régen is volt, a 75 éves apám és az összes tesója laktózérzékeny volt, csak akkor azt egyszerűen fosósnak hívták és nem kezelték betegségként. Én nem vagyok még idős de gyerekkorom óta problémám van a tejjel, soha senkinek nem jutott eszébe, hogy valami érzékenység lenne, pedig hordtak vizsgálatokra is, mert nem tudtam hízni. Végül abban állapodtak meg, hogy kevés a gyomorsavam, amire vagy 5 évig szedtem gyógyszert de mivel úgyis fájt a hasam, végül nem szedtem tovább. Konkrétan akkor esett le számomra, hogy milyen ha kaja után nem fáj a hasad vagy hogy milyen a normális széklet, amikor már dönthettem arról, mit eszek meg, valamikor iskolás koromban de már felsőben.

Amúgy az normális, ha az 5-10 éves gyerekeknél kiderül, mert az a természetes, hogy addigra leáll a laktáztermelés. Valójában az a nem normális, ha megmarad, csak az ékezési kultúra miatt nekünk előnyösebb lenne ha egész életünkben termelődne.

febr. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom a kislányodat, de szerintem olyan is van, aki legfeljebb csak többet pukizik. Lehet, hogy gluténnál nincs ilyen enyhe, de a laktóznál biztosan van.
febr. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%

Vegyi anyagok, környezetszennyezés, feldolgozott élelmiszerek, stb.

És biztosan van valamennyi genetikai hajlamosító tényező, plusz - ahogy fentebb is írták -, ma már sokkal jobban tudják diagnosztizálni.

febr. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

És a gluténérzékenység aránya is normális?Teljesen rendben van,hogy lassan a fél iskola beteg?

Ráadásul ezek a vizsgálatok megvoltak már 5 éve is,azaz,akkor is könnyen diagnosztizálhatóak voltak ezek az érzékenységek,mégis az utóbbi 1 évben kezdett feltűnni,milyen sok ételallergiás van.

És nem csak nekem tűnt fel,még rajtam kívűl is egy csomóan állnak döbbenten ezek előtt a furcsaságok előtt.

Azt gondoltam,hátha van valamilyen étel vagy ital,ami "hozzásegítheti" ezeket a gyerekeket az érzékenység kialakulásához.

febr. 5. 14:37
 7/18 A kérdező kommentje:

5-ös:


Igen,ezekre is gondoltam,meg a génmódosított élelmiszerekre.

febr. 5. 14:39
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy úgy magyarázta ezt egyszer egy orvos, hogy az a sok sz*r, amit a hasunkba tömünk, tönkreteszi a bélbolyhokat, így a bél áteresztőképességé nagyobb lesz. Plusz a glutént - magát a gluténmolekulát (nem biztos, hogy ez a jó kifejezés rá) - , de az élelmiszer-előállítás során apróbbra darabolják, és még könnyebben átjut az amúgy is legyengített bélfalon.
febr. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ja, azt hittem a 20, 40 évvel korábbihoz képest találod soknak a számukat. Mondjuk amikor suliba jártam a 80-as, 90-es években egy osztálytársamról sem tudtam, hogy ilyen baja lenne. Kb. 16 éves koromban találkoztam először egy lisztérzékeny fiucskával. Aztán volt egy 60 körüli kolléganőm, hozzá egy fél szelet kenyér után mentő jött.
febr. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 NTBS ***** válasza:

Sok minden.

Az élelmiszer ipari anyagok, a mozgás szegény életmód, genetikai hajlam.

febr. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!