Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A koffeinről leszokás mennyire...

A koffeinről leszokás mennyire nehéz, és aki esetleg leszokott jobb volt nélküle?

Figyelt kérdés
Mármint tudom, hogy maga az hogy függsz valamitől az nem egy jó dolog, de annyi hasznos tulajdonságot tulajdonítanak a koffeinnak, és közben annyi negatívat is. Van itt olyan aki leszokott esetleg róla, jobb lett tőle?

febr. 15. 19:54
A kérdező szavazást indított:
Igen mióta leszoktam jobban érzem magam.
Igazából semmi extrát nem érzek.
Sokkal rosszabb mióta elhagytam.
12 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%

A függőség mindig rossz. Evidens, hogy megszabadulni tőle jó.


De kérdés, hogy esetedben tényleg koffeinfüggőségről van-e szó.

febr. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1 Hát mindennap megiszok legalább 2 kávét, és ha nem iszom elkezd fájni a fejem.
febr. 15. 20:10
 3/12 grafno ***** válasza:
66%
15 eve iszok kavet reggelente 2x minimum, 7vegen napi 6x is megvan. De semmilyen függöseg nem alakult ki eddig. Ha nem iszok az is mindegy, ha iszok az is. Ha ritkán iszok akkor van egy elenkitö hatasa amúgy csak a wcre kell jarnom tele reggel.
febr. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg hogy másoknak mi a jó, és hogy másoknak mi a véleménye róla, hanem hogy neked mi a jó, és hogy neked mi a véleményed róla.


Én példáúl csak a Nescafe 3in1-bem kávét szeretem, mert nem kell se cukor, se édesítőszer hozzá, csak meleg víz. Nagyon el találták az ízét. Kellemes csokis édes és élénkítő az íze, a hatása pedig picit émelyítő és megnyugtató. Sok 3in1 kávét kipróbáltam már, és nekem csak a Nes jött be. 100ft-ot egyáltalán nem sajnálok érte. Bárcsak a sör ára is csak 200forint lenne.


Egy negatívumot tudnék felhozni a kávé ellen, az pedig a hasmenés, amit néha okoz. Ez nem jó, ha pl. ilyen olyan munkahelyen vagy.

febr. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

1.

Hát nekem oxigén függőségem van, több mint 50 éve. Nem akarok róla leszokni.

febr. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

2.

Akkor meg minek akarsz leszokni róla?

febr. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
#5: nagyon vicces, csak az nem függőség.
febr. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%

7.

De igen. Nem tudom önként abbahagyni és elvonva nagyon erős tüneteim lesznek. Ha nem ez a függőség tünete, akkor mi?

febr. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szorongós fajta vagyok azért gondolkoztam rajta mennyit ront rajta.
febr. 15. 20:46
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha szorongsz, akkor nem tesz jó a koffein, itt nem a függőségről van szó.
febr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!