Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szeretnék lefogyni,de nem...

Szeretnék lefogyni,de nem sikerül. Nem tudom,hogy a kitartásommal van-e a gond vagy velem. Látok másokat is,akiknek sikerül,de nekem sehogy sem. Tudtok tanácsokat adni,vagy elmondanátok a tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Szeretnék lefogyni.Már nagyon régóta próbálkozok,de nem sikerül.

165 cm-hez vagyok 78-80 kg. Heti egy táncórám van,emellett szeretek futni,biciklizni is amikor jó az idő.Szerintem nem eszem egészségtelenül sem.Főtt ételek mellett zabkásákat,tojást,tortillát,gyümölcsöket,zöldségeket,joghurtot szoktam enni,néha suliba péksütit viszek,vagy szendvicset,de azokat sem olyan rendszeresen. Inni általában vizet iszok,turmixokat,néha teát vagy kakaót.

De ezek se segítettek,ezért mostanában megint visszajött az,hogy egész nap nem eszek,csak délután vagy este,de így sem lett jobb,még rosszabban is érzem magam. Ilyenkor látom,hogy másoknak sikerült pl egy nyár alatt,rajtam pedig hosszú idő óta nincs változás.

Ha valakivel történt már hasonló,hogy sikerült leküzdenie magát és lefogynia? Mennyit sportoltok? Miket esztek?

16/L



febr. 17. 17:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Az a lehető legrosszabb, ohgy egész nap nem eszel csak délután vagy este - naponta többször, 4-5ször ajánlott enni kisebb adagokat.


A másik, hogy kamaszodsz, dolgoznak a hormonok, folyamatosan változik a tested, testalkatod. Az aki egy nyár alatt fogy le drasztikusan, az nem fog tartós változást elérni, vigasztaljon ez a tudat.


De a fő baj ez: "Főtt ételek mellett zabkásákat, tojást, tortillát, gyümölcsöket, zöldségeket, joghurtot szoktam enni, néha suliba péksütit viszek, vagy szendvicset, de azokat sem olyan rendszeresen. Inni általában vizet iszok, turmixokat, néha teát vagy kakaót."


Ez a világon semmit nem mondd arról, hogy ez napi hány kalóriát, hány gramm zsírt, szénhidrátot és fehérjét jelent. Tudok neked főzni olyan főtt ételt, amiből egy tányér 900 kalória, tömény zsír és szénhidrát és olyat is, ami 600, sok fehérje, kevés zsír, kevés szénhidrát és sok rost. Érted?


Írni kellene minimum 2 hétig MINDEN FALATOT, valami kalóriaszámolós applikációval, hogy lásd kb. mennyire lenne szükséges és hány kalóriát viszel be.


Kérheted dietetikus segítségét is, én javasolnám (de neki is ez lesz az első kérése, hogy vezess pár hétig részletes étkezési naplót) - egy jó szakember nemcsak azt mondja meg, hogy hány kcal, hány g zsír/ch/fehérje kell neked, hanem ad mintaétrendet (nem konkrét ételeket, hanem ételtípusokat).


A másik, amit érdemes szem előtt tartani, az az ún. okostányér, ami az arányokra koncentrál, az én dietetikusom pl. ebből szeret kiindulni, nem feltétlenül híve a görcsös kalóriaszámolgatásnak.


Sport: jön a jó idő, próbáld meg állandósítani, hogy a táncóra mellet még legyen heti 1-2 plusz "sportolás", futás vagy biciklizés tök jó. De már az is segít ha átgondolod, hogy tudsz plusz sétát beiktatni a mindennapokba vagy pl. otthon sorozatnézés közben hulahop-karikázni vagy tornázni, ilyesmi.


És vessző után közt teszünk írásban. :)

febr. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!