Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cöliàkia tünetek esetén ki...

Cöliàkia tünetek esetén ki mit tapasztalt? Mennyi idő mire a dietàval megszűnik a fogyás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kérlek tudna valaki segíteni, hogy cöliàkia esetén milyen tüneteket tapasztalt?

Sok vizsgálatom volt még hasi Mr es MRCP is, rengeteg hasi ultrahang és vérvétel. Semmi szervi elvàltozast bem látnak. Vérképeim jók, néha egy kisebb vérszegénység és kálium hiány látszik rajta. Tüneteim, fogyás, laza széklet, hasfájás. Gluténra még nem vizsgàltak. Tükrözések megvoltak. Gyomor tükrözésnél epés reflux. Vajon a gyorstesztek mennyire megbízhatóak? Inkább menjek vérvételre?

Vàlaszotokat köszönöm!!



febr. 17. 20:58
1 2
 1/12 Zcom09 ***** válasza:
A tünetek alapján nem tatom valószínűleg hogy cöliàkiád lenne. A gyors tesztek nem igazán nevezném megbízhatónak. Csak külön tesztel lehet biztosra megállapítani.
febr. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Menjél vérvételre és tükrözésre. Anélkül nincs diagnózis.
febr. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Első válaszoló: miből gondolod, hogy ez nem cöli? Megosztanad kérlek? Csak tapasztalatokat gyűjtök...eléggé elvagyok keseredve.

Második vàlaszoló: voltam gyomor és vastagbél tükrözésen, de gyomortükrözésen sajnos nem vettek mintàt. Ott azt mondtàk, hogy epés reflux okozza. Gyógyszert kaptam rá, természetesen nem segített. Vastagbél tükrözés egyébként nehatív. De ez cölinél am se mérvadó.

febr. 17. 21:23
 4/12 Zcom09 ***** válasza:

@3

Nem akarom lekicsinyíteni a tüneteidet, de ez általában kicsit súlyosabb tünetekkel jár minta mit leírtál. Persze lehet hogy a hasfájás alatt azt érted hogy nem tudsz kikelni az ágyból, de a leírásod alapján nekem ez viszonylag enyhe/általános tüneteknek tűnnek.


Aktív időszak alatt a szervezet lényegében egy folyamatos gyulladáshoz hasonló állapotban van ami, megemelkedett fehérvérsejtszámot eredményezne.

A fogyás nem egyenlő a felszívódási zavarral. A kisebb vérszegénysége a sok embernek van tünetmentesen. Ha felszívódási problémáid lennének, akkor nem csak a káliumoddal lenne gondod.

Nem mutatsz (vagy nem írtál le) egy csomó olyan tünetet ami jellemző, mint például rendkívüli fáradékonyság, erős hasfájás, zsíros széklet, személytől függően migrén izületi fájdalom is előfordul, folyadékfelhalmozódás a hasüregben, és még egy csomó egyéb dolog amit a A, D, E, K hiány produkál.


Ezek a panaszok egyszerűen túl általánosak, és hiányoznak a leggyakoribb tünetek. Ezek simán eredhetnek egy rossz étrendből is, vagy egyéb allergiából. De persze ezt ennyi információból nem lehet megállapítani ezért fontos hogy kivizsgáztasd magad.

febr. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ!

Igazad van sokmindent nem írtam le.

A nyáron néha előforduló hasmenessel kezdődött. Mentem éves nagylaborra, de ez csak azért, mert évente szoktam menni. Akkor vérszegenység làtszott a vérkepen. Doki azt mondta biztos a nensi miatt. Szedjek egy kis vasat. Szedtem. 11 szemet tudtam elszedni, székrekedesem lett, ami normális úgy tudom. Ezutàn jöttek a gondok. (Ezt csak azert írtam ide, mert az sem lehetetlen, hogy összefügg és a gondok onnan idultak) október másodikàn úgy begörcsöltem, kórhàzba kerültem. Minden értékem jó volt, hasi uh negatív. Ezután veres széklet. Calprotectin brutàl magas volt. Kaptam rá normixot meg rengeteg csodaszert ajánlottak. Mivel volt véres széklet kiírták a tükrözést, de mire odajutottam màr ez a tünet elmult (gondolom a székrekedés miatt lehetett ez).

Allandó puffadás, hasfàjàs, ami van mikor jobb van, hogy nem nagyon tudok tőle semmit csinàlni, enni is alig. Egyszer hànytam. Szédüles minden napos volt, de mióta kàliumot szedek elmúlt. Hajhullás van, marékszàmra meg a bőrömön fehér foltok lettek. Most a nagyon szàraz bőrt azért nem írom, mert télen azért az előfordulhat egyébkent is. Nyelvemen hàtul vastag fehér lerakódás, fejfájás. Nagyjàból ennyi.

febr. 17. 22:01
 6/12 A kérdező kommentje:

Illetve október óta 6 kilót fogytam. Bar egy része biztos azért, mert van mikor nehezen tudok enni a hányinger meg a teltségerzet miatt.

A székletem lágy, vilàgos. Nem hasmenéses.

febr. 17. 22:04
 7/12 Zcom09 ***** válasza:

Így már eléggé más, ezek elég komoly tünetek. Minél előbb érdemes lenne leteszteltetned, persze lehet más is de el kell indulni valahonnan. Meg konzultálnod kéne egy gasztroenterológussal, komolyabb vitamin pótlásért, meg általános tanácsokért.

Kitartást, meg sok szerencsét a gyógyuláshoz!

febr. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Már rengeteg vizsgálaton vagyok túl, 14x vettek vért az elmúlt 5 hónapba, semmi komolyat nem mutatott. 7 hasi uh, minden rendben. Volt kontrasztanyagos hasi MR+MRCP ott i minden rendben volt, volt kontrasztanyagos gyomor/bél passage (röntgen) vizsgàlat, ott is minden rendben volt. Amilàz, lipàz, glükóz, GGT, GPT rendben, tumormarkerek rendbem, mellkasröntgen is rendben. Helico kilégzéses teszt rendbem. Immunszerologia is rendben, de sajnos ott csak élesztő elleni IgA és IgG-t vizsgàltak. Gyulladási markerem is rendben mindig ultra sensitiv CRP-t néznek 0,5-0,6 szokott lenni. Ételallergiàt néztek sok ételre, negatív, de ami fura volt, hogy az IgE az nagyon magas volt.

Illetve mèg a calprotectin is magas volt (bélgyulladásnàl szokott magas lenni) csak a dokik sem értették, hogy a crp miért nem követi. Egyedül még cöliákiára nem vizsgàltak engem. Ezért fordultam ide, hátha kapok valami hasznos tippet. Eléggé megkeseríti az életemet ez az egész. Köszi a vàlaszokat!

febr. 17. 22:56
 9/12 A kérdező kommentje:
Közben jàrok magàn orvoshoz is és sajnos ő is kezdi feladni, mert a 12 orvosból, aki eddig vizsgált senki nem érti mitől lehet és miért nem gyogyulok. Pedig az a pici vérszegénység és kàlium hiányt leszámitva minden tökéletes.
febr. 17. 22:59
 10/12 anonim ***** válasza:

3-as, mivel nem célzottan mentél cöliákia vizsgálatra nem fogják megcsinálni.


Egyébként nekem 15 kiló fogyás, hasmenés, görcsök, puffadás, hányás, diétahiba esetén azonnali hasi panaszok...


Unokaöcsémnek semmilyen tünete nincs. De szó szerint semmi.

febr. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!