Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mire utalhatnak a tüneteim?...

Mire utalhatnak a tüneteim? Nagyon elvagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Leírnám nagyvonalakban, hogy mi történik velem.

Nyàron kezdődött, reggeli hasmenesekkel, de semmi màs bajom nem volt. Egyszer begörcsöltem október másodikán és azóta pokolian vagyok. Àllandóan fáj a gyomrom, laza széklet, néha hasmenéses. Hajam brutálisan hullik, nyelvemen hàtul feher lerakódás van. 5 hónap alatt 6 kilót fogytam. Fejem szokott fàjni és néha szédülök. (28 éves vagyok) A letező összes vizsgàlatra elmentem màr. 7 hasi ultrahang, mind negatív még csak egy ciszta sincs sehol. Gyomor/bél tükrözes volt. Gyomor tükrözesen azt mondták epes reflux, enyhe gastritis. Vastagbéltükrözés neg.

14x vettek vért, minden vérvételem kb tökéletes. Enyhe verszegénység volt legutóbb es egy kis kàlium hiány.

Elmentem hasi kontrasztanyagos MR vizsgálatra, minden szervem egeszséges, marmint amit az MR làt. (Màj, epe és vezetéke, hasnyàlmirigy és vezetéke, lép, vese) az epét es a hasnyàlmirigyet külön MRCP is vizsgàlta, nincs semmi elvàltozás. Gyomor/vékonybèl kontrasztanyagos röntgenen a gyomor vékonybél mozgàsát vizsgàlták mindent rendben talaltak. Helico teszt negatív.

Volt egy calprotectin vizsgàlatom az pozitív lett bélgyulladàsra, de az màr megszünt.

Laktóz intoleranciám nincs.

Gluténre nem voltam meg vizsgàlva.

Valaki tudna valami hasznosat mondani, esetleg tapasztalt-e hasonlót valaki? Kérem megosztanàtok? Hálás lennék érte! Köszönöm?



#Étel intolerancia talàn?
febr. 19. 17:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Glutén érzékenység simán okozhat ilyet.

Érdemes arra is tesztelni.

febr. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi a vàlszt!🙂

Vajon a vervizsgàlat biztonsággal kimutatja?

febr. 19. 17:50
 3/15 anonim ***** válasza:
65%
Cöliákiára tippelnék. Ahhoz kell vérvizsgálat és mintavétel a vékonybélből. Kitartás, remélem megoldódik a problémád.
febr. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Coeliakia (bár gondolom vizsgálták a tükrözések során), ha pedig minden más kizárva, akkor irritábilis bél szindróma.
febr. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Sajnos a gyomortükrözésnél nem vettek mintàt, mert azt mondtàk epes reflux okozza. Kaptam rá savlekötőt, gyomorvédőt, de nem igazás segített.

A gyomrom pl. rettenetesen görcsöl...puffadàs az nem mindig van.

febr. 19. 18:02
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A leírt tünetek alapján, bár sok vizsgálat már megtörtént, még mindig nem találták meg a pontos okot. Néhány további lehetőség, amit érdemes lehet megfontolni:


Glutén érzékenység vagy cöliákia vizsgálata, mivel ezek is hasonló tüneteket okozhatnak.

Irritábilis bél szindróma (IBS) lehetősége, ami szintén emésztési problémákat okozhat.

Életmódbeli tényezők, mint az étrend vagy a stressz, amik szintén befolyásolhatják az emésztést.

Autoimmun betegségek, bár ritkábbak, de okozhatnak hasonló tüneteket.

Szöveti biopszia lehetősége, hogy kizárják vagy megerősítsék olyan betegségeket, mint a Crohn-betegség vagy a colitis ulcerosa.

Fontos folytatni az orvossal való együttműködést és részletesen megbeszélni az összes lehetséges lehetőséget és tesztet. Sok sikert kívánok a továbbiakban!

febr. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os :)

Immunszerológian is jártam, ott a chrone, colitis ki lett zàrva, illetve meg néhàny autoimmun betegség. Pajzsmirigyem is rendben van.

Úgy tudom az IBS nem okoz fogyàst, de pontosan nem tudom.

Mikor kezdődtek a gondok, akkor nm voltam stresszes, ritka dolog, de nekem a meló helyem se stesszes. Programozó vagyok egy elektronikai cégnél. Előtte soha szinte nem voltam beteg, kisebb megfázások kb 2-3 évente. Még kislány voltam kb 13 éves mikor utoljára dokinál voltam.

febr. 19. 18:07
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Kedvesek vagytok!

Azon stresszelek màr egy ideje, hogy nehogy a vegén kiderüljön, hogy súlyos betegsegem van (daganat)

De gindolom ez a millió vizsgàlat màr kiderítette volna, ha ilyen lenne.

febr. 19. 18:10
 9/15 Senior Séf ***** válasza:
Ne kegyen igazam, de első blikkre a SIBO ugrott be.
febr. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es!

Tudnál ebben segíteni, hogy mik a tünetek?

Szedtem màr 3 kúra antibiotikum kombót, de nem javított.

Sokszor a gyomrom görcsöl.

febr. 19. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!